Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Austria – zbiory cebuli postępują

Pogoda w Austrii poprawiła się i po ulewach przyszło ciepłe późne lato. A to pozwoliło na powrót do zbiorów cebuli, które teraz postępują bez przeszkód. W ciągu kilku następnych dni na większości areału zbór powinien się zakończyć.

Coraz bardziej potwierdzają się prognozy co do ograniczonego poziomu zbiorów cebuli letniej. Niższe zbiory tej cebuli to konsekwencja niekorzystnych warunków pogodowych w okresie jej wegetacji.

Jeśli chodzi o bieżącą sytuację handlową na austriackim rynku cebuli, to pozostaje ona stabilna w stosunku do poprzedniego tygodnia. Popyt krajowy pozostaje na zadowalającym poziomie, zważywszy na porę roku. Stabilny i dość dobry, jak na tę fazę sezonu, jest też popyt w eksporcie.

Ceny cebuli dla producenta pozostają w 37. tygodniu stabilne. Ceny cebuli oczyszczonej, posortowanej i zapakowanej w boksy utrzymały się na poziomie 18,00-22,00 euro/100 kg (0,82-1,00 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2020 ceny były w przedziale 12,00-15,00 euro/100 kg (0,55-0,68 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE