Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Brukselka nie tanieje

2021-11-23 11:00

Sezon brukselki w Polsce nabrał wreszcie rumieńców. Warzywo to nie jest u nas może aż tak popularne, jak to ma miejsce na zachodzie Europy, ale i u nas ma swych gorących zwolenników. Zwłaszcza późną jesienią i zimą.

Na rynku hurtowym podaż brukselki w listopadzie rosła, choć nie wszędzie jednakowo wyraźnie manifestowało się to w cenach. Na przykład na podwarszawskich Broniszach główny spadek cen został zrealizowany jeszcze w październiku (-47 procent) i w listopadzie ustabilizowały się na poziomie 4,00 zł/kg. W Łodzi spadek cen miał miejsce już w listopadzie, ale był mniej dynamiczny (-23 procent) i zatrzymał się na poziomie 5,00 zł/kg.  W Kaliszu ceny spadały i w październiku, i w listopadzie (-17 procent) do 5,00 zł/kg średnio.

Ostatnie dwa tygodnie przyniosły zmianę trendu. Po okresie stabilizacji ceny odbiły w górę. Jednak nie wszędzie. Na Zjazdowej w Łodzi ceny pozostały w przedziale 4,00-6,00 zł/kg. W Kaliszu wróciły na pułap 6,00 zł/kg, a na Broniszach 4,00-6,00 zł/kg (25 procent w górę). Co ciekawe te zmiany w cenach hurtowych były niemal niezauważalne w detalu. Brukselka sprzedawana luzem w zieleniakach, na bazarach i targowiskach jak miała ceny na poziomie 8,00-100 zł/kg, tak nadal ma. Ceny w hurcie na większą skalę różnią się oczywiście od tych z lokalnych giełd. Producenci oferują brukselkę, w zależności od jakości i opakowania, najczęściej po 3,50-4,0 zł/kg.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE