Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Holandia – zima zamieszała w cenach, ale nie do końca

W Holandii w ostatnich tygodniach było wyjątkowo zimno. To spowodowało niewielkie zmiany we wzorcach sprzedaży handlowej. „Generalnie sytuacja nie jest bardzo odmienna od typowej. Na przykład hiszpańskie warzywa nie sprzedają się obecnie zbyt dobrze. Produkty są słabej jakości, więc nie można ich przechowywać przez długi czas. Tak więc gra polega na natychmiastowej sprzedaży tego, co dostajesz,” mówi Pieter de Ruiter z firmy 4 Fruit Company.

„Ale ustalenie ceny nie jest łatwe. W poniedziałki wszyscy próbują odgadnąć, jakie będą ceny. Doświadczenie pokazuje, że we wtorki wyprzedaże są dobre. Wciąż prosimy o 8 euro za czerwoną paprykę z Hiszpanii. Jednak jej podaż jest duża. W sumie są to bardzo dziwne tygodnie sprzedaży. A handel jest bardzo spokojny. Jest dużo pomarańczy i cytryn. Sprzedaż winogron też jest trudna.”

„Obecnie jest niewiele produktów, które mi się podobają, jeśli chodzi o sprzedaż. Czosnek jest niezwykle drogi, ale trudno go kupić. W zeszłym tygodniu melony również zachowały niezwykle dobrą wartość. Otrzymaliśmy arbuzy brazylijskie. Sprzedajemy je po 1,30 do 1,35 euro/kg. To piękno handlu. Branża hotelarska jest zablokowana. Sprzedaż na giełdach zmalała z powodu pogody. Ale nagle na rynku pojawiają się braki", podsumowuje Pieter.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE