Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Polska – będzie więcej kalafiorów

Polskie kalafiory po krótkiej przerwie wracają na rynek. Podaż nie jest tak solidna, jak w zeszłym roku, ze względu na pogodę, która z kolei spowodowała wzrost cen. Sezon powinien trwać do listopada.

Rozpoczął się nowy etap polskiego sezonu kalafiorowego. Według Kornelii Lewikowskiej, kierownika zakupów polskiego eksportera warzyw Green Best, warunki pogodowe spowodowały, że w tym roku ilości są mniejsze: „Po krótkiej przerwie już teraz pojawiają się nowe kalafiory. Dostępne wolumeny będą rosły z każdym dniem. W tym roku ilości dostępnego kalafiora były mniejsze niż w poprzednim sezonie. Było to spowodowane pogodą. W lipcu w Polsce trwały fale upałów, a zaraz po nich następowały deszczowe dni. Te warunki nie sprzyjają uprawie kalafiorów.”

Mniejsza podaż polskich kalafiorów spowodowała wzrost cen. „Obecnie obserwujemy duży popyt na kalafiory, ale niestety podaż w tej chwili jest niewystarczająca, by zaspokoić ten popyt. Jeśli chodzi o handel kalafiorami, chcielibyśmy go kontynuować do listopada. Mamy nadzieję, że nam się uda! Jeśli chodzi o ceny, to w tym sezonie są wyższe niż w zeszłym roku. Naturalnie wynika to z mniejszej dostępności towaru – podsumowuje Lewikowska.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE