Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 12 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3628 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Krajowa sałata lodowa walczy o rynek

Sałata lodowa
  |   Źródło:
Handel sałatą lodową to kolejny segment rynku świeżych warzyw, który przechodzi obecnie przez fazę zmiany sezonu importowego na krajowy.

Ostatnie dni przyniosły więcej słonecznej, wręcz letniej pogody, a to przełożyło się na tempo wegetacji wielu warzyw. Sałata lodowa nie jest tu wyjątkiem. Widać to dobrze na rynku hurtowym, gdzie jej podaż wyraźnie rosła.

Dzięki temu mogły spaść już ceny krajowej sałaty lodowej. A przypomnijmy, że do handlu trafiła ona zaledwie około 7 – 10 dni temu. Obecnie jej ceny są na poziomie 17,00 -  18,00 zł/karton 10 szt. w hurcie. Na giełdach oferuje się ją po 1,85 – 2,50 zł/szt. A tydzień temu w hurcie ceny były na poziomie 20,00 – 22,00 zł/karton 10 szt., a w małym hurcie 2,50 – 3,30 zł/szt.

Wzrost podaży i idące za nim niższe ceny sprawiły, że polska sałata lodowa zyskała mocno na konkurencyjności w stosunku do importu. Do tego stopnia, że większość importerów już zaprzestała jej sprowadzania. Oczywiście jest jeszcze import na potrzeby marketów, ale tu panują zupełnie inne zasady. Nie mniej, na niektórych giełdach jeszcze można kupić hiszpańską sałatę lodową, a jej ceny są na poziomie 2,50 – 3,00 zł/szt.

Podobne
Sałata lodowa
2014-04-22 08:14
Sałata lodowa – potwierdzone prognozy
Potwierdziły się prognozy sprzed kilkunastu dni i sałata lodowa przed Wielkanocą znacząco podrożała. Pytanie, czy te wyższe ceny utrzymają się i po Świętach?
czytaj więcej
Sałata lodowa
2014-04-11 08:00
Zabraknie sałaty lodowej
Już niedługo sałata lodowa może być znacznie droższa niż obecnie. Wszystko wskazuje bowiem na to, że czeka nas duży spadek podaży tej sałaty.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.