Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 1 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3615 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Niewielkie zainteresowanie boczniakami?

Boczniaki
Źródło: docenpolskie.pl
  |   Źródło:
Polscy konsumenci coś nie mogą się przekonać do boczniaków. Są co prawda amatorzy tych grzybów, należą oni jednak do mniejszości. A szkoda, bo to bardzo zdrowe grzyby.

Boczniaki dostępne są w sprzedaży praktycznie przez cały rok, jednak w ostatnim czasie tak jakby ich podaż spadła. Część sklepów zrezygnowała z handlu nimi, a i w niektórych sieciach handlowych grzyby te są nie do kupienia.
Polacy mimo bogatych wartości smakowych i odżywczych tych grzybów jakoś nie mogą w pełni przekonać się do tego produktu. Sprzedający na giełdach także mówią, że popyt na boczniaki jest niewielki, a interesują się nim głównie restauratorzy, natomiast właściciele zieleniaków czy sklepików spożywczych kupują go w mniejszej ilości.

No cóż, Polacy są tradycjonalistami i jeśli chodzi o grzyby kupują tylko pieczarki, a w sezonie znaczne ilości leśnych grzybów. Do boczniaków polscy konsumenci podchodzą z rezerwą. A szkoda, bo to naprawdę zdrowa i pożywna potrawa.
Stabilny rynek boczniaków to także stabilne ceny tych grzybów. Obecnie ceny bocznika na giełdach oscylują w granicach 7,00 – 12,00 zł za kilogram – grzyby w ofercie luzem i od 2,50 do 3,50 zł za boczniaka na 250 g tackach (10,00 – 14,00 zł/kg brutto).

Podobne
Grzyby leśne
2013-12-12 09:41
Chcą promować grzyby
Organizują w Wielkopolsce konkurs kulinarny, aby promować jedzenie grzybów.
czytaj więcej
Źródło: wrozka.com.pl
2013-11-13 18:21
Boczniak – wciąż produkt niszowy
Zainteresowanie boczniakiem jest zróżnicowane. Ci, którzy znają tego grzyba nie wyobrażają sobie diety bez niego, ci którzy go jeszcze nie próbowali podchodzą do jego zakupu z rezerwą.
czytaj więcej
Jak się kształtują ceny w skupach?
2013-10-17 12:51
Jesteśmy potęgą w eksporcie grzybów
Jesteśmy jednym z czołowych eksporterów na świecie - wynika z danych Ogólnopolskiej Izby Przetwórców i Eksporterów Runa Leśnego.
czytaj więcej
Borowik szlachetny
2013-09-30 14:49
Lasy pachnące grzybami
Grzybiarze i skupy zajmujące się handlem grzybami wreszcie się doczekały. W lasach zaroiło się od grzybów.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.