Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Czwartek 9 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 2203 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Gdzie są pszczoły?

  |  
Wielu właścicieli uli, w tym sadowników prowadzących hodowlę tych owadów, zastanawia się nad tym gdzie są pszczoły? Fakt ich wymierania jest znany od kilku lat. Owady te są atakowane przez chorobę zwaną Warrozą, która powoduje destrukcję całych uli. Wiele pszczół jednak po prostu znika.

W tym roku hodowcy pszczół znowu odkrywają puste ule. Niektórzy z nich tracą nawet 90 proc. owadów – z kilkudziesięciu pni zostaje im zaledwie kilka z żywymi pszczołami.

Według amerykańskich naukowców przyczyną znikania pszczół jest wirus IAPV, który wywołuje u nich ostry paraliż. Owady nie mogąc powrócić do ula padają daleko od niego, stąd ich lawinowe znikanie. Nie jest jednak do końca wyjaśnione kiedy ma to miejsce, gdyż jesienią ule są jeszcze pełne, wiosną natomiast okazuje się, że ule opustoszały.

Faktem jest, że pszczół jest coraz mniej i jeśli nie da się powstrzymać wymierania tych pożytecznych owadów za kilka lat polscy sadownicy będą zmuszeni do alternatywnych metod zapylania kwiatów. Zakup trzmieli czy murarek stanie się coroczną koniecznością.

Źródło: fresh-market.pl (KZ)

Zapraszamy do dyskusji na forum fresh-market.pl
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.