Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 30 marca 2020. Od wczoraj dodano 2197 ceny w 22 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja naciska na Ukrainę w sprawie sankcji

  |   Źródło:
Strona ukraińska informuje, że Rosjanie naciskają na to, aby Ukraina przyłączyła się do embarga skierowanego przeciw Unii Europejskiej - podał portal fruit-inform.com.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy, Paweł Klimkin potwierdził niedawne oświadczenie, że podczas odbywających się w Belgradzie trójstronnych negocjacji (Rosja – UE – Ukraina) strona rosyjska zaproponowała Ukrainie dołączenie do ograniczeń handlowych (embargo) w stosunku do niektórych krajów UE. Głównie chodzi tu o Litwę i Polskę, powiedział minister.

Jednocześnie stwierdził on, iż dążeniem Ukrainy jest realizacja umowy stowarzyszeniowej i stanie się częścią rynku europejskiego. Według jego słów strony: ukraińska i unijna potwierdziły również, że twierdzenia Rosjan o szkodliwości dla ich interesów, układu stowarzyszeniowego Ukraina – UE, są nieuprawnione. „Udowodniliśmy – na liczbach i za pomocą dokumentów, że uruchomienie strefy wolnego handlu między Ukrainą i Unia jest dla Rosji korzystne” powiedział P. Klimki.

Jednocześnie przedstawiciel rządu rosyjskiego w trójstronnych negocjacjach, Aleksjej Uljukajew stwierdził, iż Rosja nie wymagała od Ukrainy przyłączenia się do sankcji wobec Unii Europejskiej.

Podobne
Rosja: rośnie import owoców i warzyw z Chin
2015-12-05 14:49
Rosja: rośnie import owoców i warzyw z Chin
Eksport owoców i warzyw z Chin do Rosji sukcesywnie rośnie od momentu wprowadzenia przez Federację Rosyjską embargo na produkty unijne.
czytaj więcej
Kapusta
2015-12-04 08:00
Ukraina – większe uprawy warzyw w 2016?
W 2016 roku ukraińscy rolnicy poszerzyć obszar pod kapusty, marchwi i cebuli, informuje portal fruit-inform.com.
czytaj więcej
Maliny - Ukraina wchodzi do gry?
2015-12-03 12:05
Maliny - Ukraina wchodzi do gry?
Ukraińscy plantatorzy interesują się malinami. Lawinowo obsadzają ziemię tym gatunkiem. Sytuacja na rynku malin w Europie w ostatnim sezonie bardzo ich zachęciła do działania.
czytaj więcej
Rosyjskie embargo
2015-12-02 10:00
Rosja zakaże re-eksportu przez Białoruś?
Federacja Rosyjska może wprowadzić zakaz re-eksportowania przez Białoruś owoców i warzyw z kilku krajów, informuje portal fruit-inform.com.
czytaj więcej
Marchew
2015-12-02 08:00
Ukraina – wysokie ceny marchwi
Ukraińska marchew jest najdroższa w Środkowo – Wschodniej Europie, informuje portal fruit-inform.com.
czytaj więcej
Ukraina zwiększa eksport koncentratu jabłkowego
2015-11-18 15:12
Ukraina zwiększa eksport koncentratu jabłkowego
Ukraina gwałtownie zwiększyła eksport koncentratu jabłkowego. Bieżący sezon rozpoczął się naprawdę dużym wzrostem sprzedaży AJC względem poprzedniego roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.