Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 4 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2187 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Bakłażany jeszcze w dół, ale…

Bakłażany
  |   Źródło:
Dużo się działo w drugiej połowie stycznia, jeśli chodzi o ceny hiszpańskich bakłażanów. A co przyniósł w tym zakresie początek lutego?

Najpierw ceny importowanych bakłażanów w polskim hurcie rosły – aż do poziomu 14,00 zł/kg dla ceny średniej. Potem przyszła zmiana trendu i ceny zaczęły spadać. Pisaliśmy o tym na lamach portalu fresh-market.pl tutaj.

Sama końcówka stycznia przyniosła gwałtowną przecenę tych warzyw w ofertach polskich importerów, ale nie aż tak znaczną, jaka miała miejsce w Hiszpanii. Dlatego wysunęliśmy hipotezę, że na naszym rynku trend spadkowy będzie kontynuowany. Okazała się, że mieliśmy rację.

wykres

Ceny hiszpańskich bakłażanów kontynuowały trend spadkowy także w lutym. Na polskim rynku hurtowym przez pierwsze pięć dni tego miesiąca ceny te spadły z 9,00 – 11,00 zł/kg do 7,50 – 8,50 zł/kg, czyli średnio o jedną piątą (20 procent).

Jednocześnie na wykresie powyżej widzimy, że w lutym trend spadkowy na aukcjach hurtowych w Hiszpanii wyraźnie wyhamował. Cena średnia zmalała z 0,68 euro/kg do 0,65 euro/kg, a więc zaledwie o niecałe 5 procent. Można więc oczekiwać, że i na polskim rynku trend spadkowy będzie szybko wygasał i w najbliższej przyszłości ceny hiszpańskich bakłażanów niewiele się zmienią.

Podobne
Bakłażany
2019-01-31 13:00
Duże zmiany w cenach bakłażanów
Bardzo dużo się pozmieniało w ciągu ostatnich 24 godzin, jeśli chodzi o ceny hurtowe importowanych bakłażanów.
czytaj więcej
Bakłażany
2019-01-09 14:00
Drogie bakłażany
Co się odwlecze, to nie uciecze – prawdziwość tego powiedzenia widać w cenach bakłażanów. Nie podrożały w grudniu, ale w styczniu „zaległości” zostały nadrobione.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-12-20 14:30
Bakłażany – jednak nie tak drogo
A jednak, ceny bakłażanów importowanych nie osiągnęły takiego poziomu, jak w końcówce roku 2017.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-12-03 15:00
Bakłażany znowu w górę
Potwierdziły się nasze przewidywania co do cen importowanych bakłażanów.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.