Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 20 września 2020. Od wczoraj dodano 1259 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Bakłażany – zamiast cen niższych będą wyższe?

Bakłażany
  |   Źródło:
Koniec stycznia przyniósł możliwość spadku cen importowanych bakłażanów. Niestety, teraz trendy zdają się odwracać.

W końcówce stycznia bieżącego roku zapowiadało się na to, że ceny importowanych bakłażanów będą, na polskim rynku hurtowym, spadać. Przypomnijmy, że wówczas polscy importerzy oferowali hiszpańskie bakłażany po 7,00 – 8,00 zł/kg.

Nadzieje na zniżkę tych cen dawało to, co działo się z bakłażanami w Hiszpanii. Ich podaż wówczas rosła, a ceny na aukcjach w rejonie Almerii zjechały z 1,00 – 1,40 euro/kg do 0,40 – 0,63 zł/kg.

W realiach polskich ta hiszpańska przecena rzędu 57 procent zapoczątkowała trend zniżkowy. Ceny u polskich importerów spadły do obecnego poziomu 5,00 – 6,00 zł/kg, czyli o około 27 procent. Ale możliwość kontynuacji tej zniżkowej tendencji została ostatnio przerwana.

I znów powodem odwrócenia zmian cenowych jest sytuacja na miejscu w Hiszpanii, gdzie zima znów atakuje, nawet na południu kraju. A to odbija się negatywnie na poziomie bieżących zbiorów warzyw, w tym bakłażanów. Ceny na aukcjach hurtowych w Almerii znów skoczyły na poziom 0,90 – 1,20 euro/kg, czyli niemal do pułapu sprzed ostatniej zniżki. A zatem można oczekiwać, że i na naszym rynku zaraz będzie drożej.

Chociaż raczej nie będzie to powrót do wysokich cen z początku bieżącego roku ze średnią 11,00 zł/kg. Bardziej prawdopodobny jest przedział 7,00 – 8,00 zł/kg, ale trzeba pamiętać, że pogoda bywa nieprzewidywalna i może zburzyć każda prognozę.

Podobne
Bakłażany
2018-01-30 10:00
Bakłażany będą tańsze?
Z tego, co dzieje się obecnie na rynku hiszpańskim można wnioskować, że rośnie prawdopodobieństwo spadku cen warzyw z Hiszpanii importowanych, w tym bakłażanów.
czytaj więcej
Bakłażany
2017-12-19 13:00
Ceny bakłażanów w górę
Sytuacja w hurtowym handlu importowanymi bakłażanami zrobiła się bardzo dynamiczna. Jakie są aktualne trendy w tym segmencie rynku świeżych warzyw.
czytaj więcej
Bakłażany
2017-11-27 10:00
Bakłażany będą tańsze?
Czy jest szansa na spadek hurtowych cen importowanych bakłażanów?
czytaj więcej
Bakłażany
2017-10-27 13:00
Znaczący spadek cen bakłażanów
Ostatnie dwa tygodnie przyniosły znacząca zmianę hurtowych cen bakłażanów z importu. Z czego ona wynikała?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.