Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 26 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 1454 ceny w 11 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Warzywa  »  Bakłażany  »  Wyższe ceny bakłażanów z importu

Wyższe ceny bakłażanów z importu

Bakłażany
  |   Źródło:
Ceny importowanych bakłażanów znów w polskim hurcie wzrosły. Ale czy na długo?

Ostatni tydzień przyniósł na polskim rynku hurtowym zwyżkę cen importowanych bakłażanów. Z poziomu 4,60 – 5,00 zł/kg wzrosły one do 6,00 – 7,00 zł/kg, zatem średnio o 35,4 procent. jest więc teraz znacząco drożej niż rok temu. Obecna cena średnia to 6,50, zaś rok temu było to 5,60 zł/kg.

Jednak wydaje się, że tak duża zwyżka cen sprowadzanych z Hiszpanii bakłażanów nie utrzyma się. Co prawda ceny na miejscu w Almerii wzrosły w ostatnim tygodniu i był to wzrost całkiem spory, ale w przeliczeniu na złotówki nie aż tak duży.

Na tamtejszych aukcjach hurtowych przed tygodniem bakłażany sprzedawano po 0,0,8 -  0,28 euro/kg, a teraz jest to 0,20 – 0,37 euro/kg. Przypomnijmy, że gdy w marcu ceny w Almerii były w przedziale 0,20 – 0,38 euro/kg, to na naszym rynku oferowano bakłażany po 5,00 – 6,00 zł/kg, a przecież wówczas złotówka była słabsza w stosunku do euro niż teraz.

Można więc przypuszczać, że i obecnie ceny na wygórowanym poziomie 6,00 – 7,00 zł/kg nie utrzymają się długo. Tym bardziej, jeśli pogoda nadal będzie dopisywać i podaż bakłażanów będzie wyższa. Jeśli tak będzie, to ceny w Polsce nie powinny być wyższe niż 6,00 zł/kg. Tu jednak znów warto przypomnieć, że kwietniowa pogoda bywa kapryśna nie tylko w Polsce. W Hiszpanii tez bywa różnie. W zeszłym roku aura nie sprzyjała i bakłażany przez niemal cały kwiecień i do połowy maja drożały.

Podobne
Bakłażany
2018-03-13 10:00
Bakłażany – znowu będą tanieć?
Wygląda na to, że hurtowe ceny importowanych z Hiszpanii bakłażanów mogą jeszcze spaść. Z czego wynika ta możliwość?
czytaj więcej
Bakłażany
2018-02-26 14:48
Holandia - presja hiszpańskich bakłażanów
Wyższa podaż hiszpańskich bakłażanów powoduje presję na ceny tych warzyw na rynku holenderskim, wynika z tekstu portalu www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-02-07 13:00
Bakłażany – zamiast cen niższych będą wyższe?
Koniec stycznia przyniósł możliwość spadku cen importowanych bakłażanów. Niestety, teraz trendy zdają się odwracać.
czytaj więcej
Bakłażany
2018-01-30 10:00
Bakłażany będą tańsze?
Z tego, co dzieje się obecnie na rynku hiszpańskim można wnioskować, że rośnie prawdopodobieństwo spadku cen warzyw z Hiszpanii importowanych, w tym bakłażanów.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.