Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 17 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 3627 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  To sezon drogich brokułów

To sezon drogich brokułów

Brokuły
  |   Źródło:
Jak do tej pory sezon importowanych brokułów 2018/2019 należał do tych „droższych”. Wszystko wskazuje na to, że taki pozostanie w najbliższej przyszłości.

Jak dotąd sezon importowanych brokułów 2018/2019 można zaliczyć do tych „droższych”. Ceny od drugiej połowy grudnia utrzymywały się na średnim poziomie 5,00 zł/szt. (cena hurtowa z opakowaniem). To znaczy doszło do spadku cen tych warzyw, ale na krótko i obecnie brokuły sprowadzane z Hiszpanii oferowane są po 4,00 – 6,00 zł/szt., zależnie od jakości i wielkości róży. A z tym jest ciężko, bo generalnie podaż brokułów zmalała, jak też i wielkość ich róż.

To wynik niekorzystnych warunków pogodowych, które zaważyły na wegetacji tych warzyw i ich bieżących zbiorach. Do hiszpańskiej prowincji Murcja, która jest centrum zimowej uprawy brokułów, przyszły przymrozki i spadł śnieg. Z tamtejszych źródeł wiadomo, że przez kolejne dwa tygodnie będzie jeszcze gorzej z podażą tych warzyw. Ceny na aukcjach hurtowych w Murcji są obecnie na poziomie 0,50 do nawet 1,00 euro/szt. Tydzień temu (gdy już trwał trend zwyżkowy) było to 0,30 – 0,80 euro.

Wracając na rynek polski. Brokuły są więc dość drogie, ale do rekordów cenowych na szczęście jeszcze daleko. Przypomnijmy, że 2 lata temu cena średnia w zimie wzrosła z 2,60 zł/szt. do 6,50 zł/szt., 5 lat temu do 9,00 zł/szt., a w grudniu 2012 z podażą tych warzyw było tak źle, że średnia sięgnęła niebotycznej wysokości 11,00 zł za sztukę!

Podobne
brokuły i kalafiory
2018-12-27 15:00
Hiszpania – katastrofa na rynku brokułów i kalafiorów
Ten sezon dla hiszpańskich brokułów i kalafiorów jest katastrofalny, wynika z informacji portalu www.freshplaza.com. I to pomimo faktu, że odnotowano duże straty w zbiorach, a popyt na te warzywa jest wysoki.
czytaj więcej
Brokuły
2018-12-04 16:44
Hiszpania – wysoki popyt na brokuły
Popyt na hiszpańskie brokuły utrzymuje się na wysokim poziomie, za to problemem jest podaż tych warzyw, o czym pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Brokuły
2018-11-20 15:00
Drożej za brokuły
Końcówka sezonu krajowych brokułów upływa pod znakiem wzrostu cen tych warzyw.
czytaj więcej
Brokuły
2018-10-31 15:00
Mały popyt na brokuły
Ostatnie tygodnie przyniosły znaczący wzrost podaży brokułów na polskim rynku. Za to popyt na te warzywa uległ zmniejszeniu.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.