Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 15 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2930 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Austria rynek cebuli wciąż stabilny

Cebula
  |   Źródło:
Końcówka października na austriackim rynku cebuli ma przebieg spokojny i stabilny.

Na rynku cebuli w Austrii mija kolejny cichy i spokojny tydzień handlowy. I wszystko wskazuje na to, że listopad również zostanie przywitany tam na zrównoważony rynku. Zbiory, mimo że generalnie nie najlepsze, jak na razie w zupełności są wystarczająca dla pokrycia bieżącego popytu wewnętrznego.

A popyt ten pozostaje ograniczony, choć nie można mówić o tym, że handel wewnętrzny cebulą stoi. Wciąż jednak sprzedający mają nadzieję, iż w niedługim czasie sprzedaż krajowa zacznie nabierać tempa. Jak na razie nadzieja ta jest przekładana z tygodnia na tydzień.

Nie zmieniła się również sytuacja w eksporcie. Tu jakiś popyt jest, ale wciąż jest on niski. Niższy niż na rynku krajowym. Austria bowiem to przede wszystkim eksporter regionalny, sprzedający swoją cebulę do krajów leżących w pobliżu, a na tych rynkach na razie jest jeszcze cebula rodzima.

Jeśli chodzi o ceny, to dla producenta pozostają one, za cebulę oczyszczoną i przesortowaną, zapakowaną w boksy, na poziomie 23,00 – 28,00 euro/100 kg (0,98 – 1,20 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2018 ceny te utrzymywały stabilny poziom 28,00 – 32,00 euro/100 kg (1,20 – 1,37 zł/kg po obecnym kursie średnim).

Podobne
Cebula
2019-10-29 15:01
Ceny cebuli – widać różnicę w stosunku do zeszłego roku
Różnica w rozwoju sytuacji na rynku cebuli w Polsce między sezonem bieżącym i poprzednim jest coraz lepiej widoczna.
czytaj więcej
Cebula
2019-10-28 08:00
Regionalny rynek cebuli – 43. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej? Czy w Polsce cebula wciąż jest najdroższa?
czytaj więcej
Cebula
2019-10-25 09:00
Holandia – cebule jeszcze w górę
Trend wzrostowy cen cebuli na holenderskim rynku utrzymał się również w bieżącym tygodniu. Nie tylko się z resztą utrzymał, ale…
czytaj więcej
Cebula
2019-10-23 09:00
Austria – rynek cebuli wciąż spokojny, ale…
Na austriackim rynku cebuli wciąż jeszcze niewiele się dzieje, ale widać też początki nowych trendów.
czytaj więcej
Cebula
2019-10-21 19:32
Cebula już nie jest rekordowo droga
Niby nie wiele się działo na hurtowym rynku cebuli, jeśli chodzi o zmienność cen tego warzywa. A jednak w bieżącym tygodniu mamy dość istotną zmianę sytuacji.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.