Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 19 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 1765 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Austria – stabilizacja cen cebuli

Austria – stabilizacja cen cebuli

Cebula
  |   Źródło:
Sytuacja na austriackim rynku cebuli stabilizuje się. Tylko czy na długo?

W tygodniu bieżącym na austriackim rynku cebuli nie doszło do wielu zmian w porównaniu z sytuacją z tygodnia trzydziestego. Sytuacja, w tym ceny, wyraźnie się stabilizuje. Podaż cebuli zimowej jest wystarczająca na bieżące potrzeby rynku krajowego i eksportu.

Jeśli chodzi o handel cebulą na rynku wewnętrznym, to w okresie wakacyjnym popyt na to warzywo w austriackim hurcie jest ograniczony, ale stabilny. Eksport również nie jest już tak aktywny, jakim był jeszcze w czerwcu.

Ceny cebuli dla dla producentów, za cebulę ozimą oczyszczoną i przesortowaną, zapakowaną w boksy, ustabilizowały się na poziomie 27,00 – 32,00 euro/100 kg (1,16 – 1,38 zł/kg). Dla porównania, w tym samym okresie roku 2018 ceny te wynosiły 28,00 – 32,00 euro/100 kg (1,20 – 1,38 zł/kg po obecnym kursie średnim). Jak widać bieżąca cena średnia jest minimalnie niższa od zeszłorocznej.

Ze względu na suszę i bardzo dużą presję szkodników jasne jest już, że letnie zbiory cebuli w Austrii będą w tym roku poniżej średniej. Można zatem zakładać, iż obecny spadek cen jest przejściowy.

Podobne
Cebula
2019-07-29 08:00
Regionalny rynek cebuli – 30. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2019-07-25 07:53
Cebula na Ukrainie szybko tanieje
Ukraińscy rolnicy stopniowo zwiększają tempo zbierania cebuli dymki, co prowadzi do wzrostu podaży tego warzywa na rynku.
czytaj więcej
Cebula
2019-07-24 13:54
Austria – podaż cebuli na dobrym poziomie, ale…
Podaż wczesnej cebuli na rynku austriackim jest relatywnie wysoka. Jednak wszystko wskazuje na to, że z podażą cebuli późniejszej będzie więcej problemów.
czytaj więcej
Cebula
2019-07-22 16:36
Ceny cebuli wciąż rekordowe
Lipiec przyniósł duże zmiany w cenach cebuli na polskim rynku hurtowym, ale poziom tych cen wciąż pozostaje rekordowo wysoki (jak na tę fazę sezonu).
czytaj więcej
Cebula
2019-07-18 08:00
Austria - ceny cebuli pod presją
Dynamicznie rosnąca podaż wywiera coraz większą presję na ceny cebuli w Austrii.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.