Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 11 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3125 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania – wysoki popyt na młodą cebulę

Cebula
  |   Źródło:
Popyt na młodą hiszpańską cebulę jest obecnie ekstremalnie wysoki, a jej ceny niemal rekordowe, pisze portal www.freshplaza.com.

Wczesne (wiosenne) zbiory cebuli rozpoczęły się w południowej Hiszpanii pod koniec kwietnia, a teraz ceny młodej cebuli zbliżają się do rekordowych poziomów.

Ogólnie rzecz biorąc, w Europie podaż cebuli jest bardzo ograniczona, ponieważ zapasy przechowywanej cebuli zeszłorocznej już się wyczerpują, a duże przedsiębiorstwa handlowe importują to warzywo, głównie z półkuli południowej, aby móc zaopatrywać się. Jednak ten import również ma ograniczenia ilościowe.

„Chociaż nowe zbiory cebuli zaczynają się od raczej normalnych ilości, to nie wystarczy, aby zaspokoić tak silny popyt, dlatego ceny rosną niebotycznie, osiągając rekordowo wysoki poziom”, mówi prezes hiszpańskiego stowarzyszenia producentów i eksporterów cebuli (ACEC). „Hiszpania jest obecnie jednym z niewielu krajów, które są w stanie zaoferować wczesną cebulę”, dodaje.

Dopóki pierwsze zbiory z obszarów Kastylii-La Manchy i cebuli francuskiej nie pojawią się na rynku około połowy czerwca, oczekuje się, że ceny utrzymają się na tych poziomach.

Generalnie, według Alfonso Tarazony jakość hiszpańskiej cebuli do tej pory była dobra, chociaż rozmiary są nieco mniejsze w porównaniu z ubiegłym rokiem. „Jednak nie stało się to przeszkodą w sprzedaży, ponieważ zapotrzebowanie na cebulę jest takie, że poszukiwane są wszystkie rodzaje kalibrów”.

Podobne
Cebula
2019-05-22 10:50
Rośnie podaż młodej cebuli
Na polski rynek trafia coraz więcej młodej cebuli, a to sprawia, że rośnie presja na ceny cebuli ze zbioru 2018 roku.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-22 08:08
Austria – „stara” cebula jeszcze droższa
Resztki zapasów austriackiej cebuli ze zbioru 2018 roku są bardzo poszukiwana, a ich ceny wciąż rosną. Zwłaszcza, że już wiadomo, iż nowy sezon wystartuje z opóźnieniem.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-21 08:13
Ukraina – przyczyny „cebulowego” kryzysu
Portal east-fruit.com publikuje ocenę przyczyn kryzysu, jaki ma miejsce na ukraińskim rynku cebuli, sformułowaną przez ekspertów Ukraińskiego Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw.
czytaj więcej
Cebula
2019-05-20 08:00
Regionalny rynek cebuli – 20. tydz. br.
W dwudziestym tygodniu bieżącego roku zanotowano spadek cen cebuli w Rosji i w Gruzji, wynika z cotygodniowego raportu portalu east-fruit.com o rynku cebuli w krajach regionu Europy Wschodniej i Azji Środkowej.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.