Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest niedziela 5 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 1854 ceny w 18 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Regionalny rynek cebuli – 35. tydz. br.

Cebula
  |   Źródło:
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?

Według analityków EastFruit, miniony tydzień upłynął pod znakiem niestabilnej sytuacji na rynku cebuli w monitorowanych przez ten portal krajach regionu.

Ceny cebuli wzrosły w Rosji i Polsce, szczególnie w dolnych granicach zakresu. Na koniec okresu sprawozdawczego rosyjscy sprzedawcy byli gotowi oferować cebulę co najmniej za 15 centów za kg, a ich polscy koledzy - nie mniej niż 33 centów za kg. Niemniej jednak średnie ceny cebuli w obu przypadkach nieznacznie wzrosły (w Federacji Rosyjskiej tylko o jeden cent za kg, a w Polsce o 11 procent), przy czym górne limity cenowe ogólnie pozostały prawie niezmienione: odpowiednio 22 centy za kg i 40 centów za kg.

Tymczasem na Ukrainie ceny cebuli nadal spadały, szczególnie w segmencie produktów niskiej jakości (cena minimalna na rynku ukraińskim spadła o 25 procent do zaledwie 18 centów za kg). Ogólnie rzecz biorąc, ceny na Ukrainie stopniowo spadają od połowy lipca i w tym okresie cena cebuli spadła tam o jedną trzecią.

Negatywny trend cen tego warzywa zaobserwowano również w omawianym tygodniu w Mołdawii, gdzie ich średni wskaźnik spadł o 10 procent do 28 centów za kg. Jednocześnie w innych krajach europejskich objętych monitorowaniem projektu sytuacja pozostała względnie stabilna. W Gruzji sprzedawcy cebuli oferowali swoje produkty średnio za 24 centy za kg. Nieco drożej można było kupić cebulę na Białorusi: 24-29 centów za kg.

Ceny cebuli praktycznie nie zmieniły się w Tadżykistanie, pozostając średnio na poziomie 22 centów za kg. Tymczasem w sąsiednim Uzbekistanie ceny znów spadły, a pod koniec tygodnia lokalni producenci sprzedawali cebulę średnio za 16 centów za kg.

Podobne
Cebula
2019-08-30 08:00
Holandia – cebula ceka i tanieje
To dopiero początek sezonu eksportowego dla holenderskiej cebuli. Handel dopiero musi się rozruszać, co widać też w cenach.
czytaj więcej
Cebula
2019-08-29 08:00
Austria – ceny cebuli znów bez zmian
Drugi tydzień z rzędu na austriackim rynku hurtowym ceny cebuli pozostają na stabilnym poziomie.
czytaj więcej
Cebula
2019-08-26 07:12
Regionalny rynek cebuli – 34. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Na indyjskim rynku wzrosły gwałtownie ceny cebuli
2019-08-28 00:00
Na indyjskim rynku wzrosły gwałtownie ceny cebuli
Średnie hurtowe ceny cebuli w Indiach wzrosły o prawie 50% w ciągu ostatnich trzech tygodni z powodu popytu przewyższającego podaż.
czytaj więcej
Cebula
2019-08-20 13:08
Cebula – ceny w dół, ale…
Jak wygląda sytuacja na polskim rynku cebuli? Czy ceny mają szansą zejść do poziomu bardziej „typowego”?
czytaj więcej
Cebula
2019-08-19 08:00
Regionalny rynek cebuli – 33. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.