Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 15 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2930 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Regionalny rynek cebuli – 43. tydz. br.

Cebula
  |   Źródło:
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej? Czy w Polsce cebula wciąż jest najdroższa?

Według analityków projektu EastFruit rynek cebuli w krajach objętych regularnym monitorowaniem projektu pozostał w czterdziestym trzecim tygodniu roku stosunkowo stabilny. Wyjątkiem była Białoruś, gdzie doszło do gwałtownego spadku cen.

Od końca września ceny cebuli na Białorusi utrzymywały się na średnim poziomie 29 centów, zbliżając się do podobnych wskaźników na rynku polskim, ale zgodnie z danymi z minionego tygodnia ich zakres spadł o 25-33 procent do 22-29 centów za kg. W samej Polsce ceny pozostały stabilne: 26–36 centów za kg cebuli krajowej i 32–39 centów za kg produktów importowanych z Holandii.

Sytuacja na Ukrainie i w Rosji niewiele się zmieniła. Przedział cenowy na rynku ukraińskim pozostawał w granicach 20–24 centów za kg, podczas gdy w Federacji Rosyjskiej był nieco szerszy: 16–25 centów za kg. Ogólnie rzecz biorąc, producenci z obu krajów nadal woleli przechowywać produkty wysokiej jakości i nie parli do sprzedaży.

Nie odnotowano także żadnych większych zmian w Mołdawii i Gruzji. Na rynku mołdawskim od dłuższego czasu przedział cenowy utrzymywał się w granicach 26–29 centów za kg. W Gruzji tylko minimalna cena cebuli nieznacznie wzrosła, podnosząc się do 27 centów za kg, podczas gdy maksymalna pozostała na poziomie 34 centów za kg, a najczęściej transakcje, jak poprzednio, były przeprowadzane na poziomie 27 centów za kg.

Region Azji Środkowej pozostał również stosunkowo stabilny jeśli chodzi o ceny cebuli, oferując klientom najniższe najtańsze produkty ze wszystkich krajów objętych monitoringiem EastFruit. W Tadżykistanie cebulę można było kupić za 10-13 centów za kg, a w Uzbekistanie za 8-12 centów za kg.

Podobne
Cebula
2019-10-25 09:00
Holandia – cebule jeszcze w górę
Trend wzrostowy cen cebuli na holenderskim rynku utrzymał się również w bieżącym tygodniu. Nie tylko się z resztą utrzymał, ale…
czytaj więcej
Cebula
2019-10-23 09:00
Austria – rynek cebuli wciąż spokojny, ale…
Na austriackim rynku cebuli wciąż jeszcze niewiele się dzieje, ale widać też początki nowych trendów.
czytaj więcej
Cebula
2019-10-21 19:32
Cebula już nie jest rekordowo droga
Niby nie wiele się działo na hurtowym rynku cebuli, jeśli chodzi o zmienność cen tego warzywa. A jednak w bieżącym tygodniu mamy dość istotną zmianę sytuacji.
czytaj więcej
Cebula
2019-10-21 10:00
Regionalny rynek cebuli – 42. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej? Czy w Polsce cebula wciąż jest najdroższa?
czytaj więcej
Cebula
2019-10-18 09:00
Ukraina – ceny cebuli w górę
Wzrost popytu na cebulę sprawił, że ukraińscy producenci mogli podnieść ceny tego warzywa.
czytaj więcej
Cebula
2019-10-15 10:00
Mniejszy eksport cebuli poza UE
W sezonie 2018/2019 eksport cebuli poza UE spadł o 300 tys. ton.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.