Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 7 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3757 ceny w 30 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja – cebulowa katastrofa

Cebula
  |   Źródło:
Cebuli w Rosji jest tak dużo, że tamtejsi producenci oddają ją za darmo.

Zdaniem analityków EastFruit, obecnie w południowych regionach Rosji panuje krytyczna sytuacja ze sprzedażą wczesnych odmian cebuli. Pomimo spadku cen do minimum, popyt na produkty na to warzywo niezwykle niski. Co więcej, ceny cebuli kształtują się już na poziomie, przy którym zbiory, zdaniem producentów warzyw, są nieopłacalne.

W rezultacie niektórzy farmerzy ogłosili lokalnej ludności, że będą bezpłatnie rozdawać cebulę każdemu, kto zechce przyjść i sam ją zbierze. A i tak nie ma dużego napływu tych, którzy chcą zbierać cebulę za darmo, ponieważ można ją kupić stosunkowo niedrogo na rynkach i supermarketach.

EastFruit napisał w 2019 roku, że uprawa warzyw w Rosji, zwłaszcza tych kategorii warzyw, które nadają się do mechanizacji, przeżywa kryzys. Eksperci tego projektu wskazywali na rozwój systematycznego eksportu warzyw jako jedynego ratunku dla warzywnego biznesu Federacji Rosyjskiej.

Na przykład ceny cebuli w UE są bliskie 25 centów amerykańskich za kg. Dlatego też, gdyby rosyjscy plantatorzy warzyw wiedzieli, jak uszlachetniać i eksportować swoje produkty, nie tylko byliby w stanie uniknąć strat, ale także dobrze zarobić na cebuli. Jednak zamiast tego cebula prawdopodobnie po prostu zgnije na polu. Ale za kilka tygodni rozpocznie się już zbiór późnych odmian, które stanowią podstawę zbioru cebuli brutto. A w przypadku tych odmian sytuacja wcale nie jest lepsza, ponieważ wszyscy producenci aktywnie powiększali obszar pod uprawy cebuli w 2020 roku.

Podobne
Cebula
2020-07-30 14:00
Austria – niskie ceny cebuli
Szybki wzrost podaży cebuli na austriackim rynku doprowadził do znaczącej przeceny tego warzywa.
czytaj więcej
Turcja bez ograniczeń eksportu cebuli i ziemniaków
2020-07-28 11:00
Turcja bez ograniczeń eksportu cebuli i ziemniaków
Turcja zniosła ograniczenia w eksporcie ziemniaków i cebuli.
czytaj więcej
Cebula
2020-07-27 10:00
Regionalny rynek cebuli – 30. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Cebula
2020-07-24 14:00
Ukraina – trwa spadkowy trend dla cen cebuli
Na Ukrainie ceny cebuli nadal spadają.
czytaj więcej
Cebula
2020-07-24 12:00
Holandia – wystartował nowy sezon eksportu cebuli
W Holandii do eksportu trafiły pierwsze partie cebuli z tegorocznego zbioru. Tym samym nastąpiło definitywne zamknięcie sezonu handlowego 20219/2020.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.