Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest piątek 30 października 2020. Od wczoraj dodano 4372 ceny w 32 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Warzywa  »  Cukinia  »  Będzie więcej cukinii?

Będzie więcej cukinii?

Cukinia
  |   Źródło:
Ostatni tydzień maja przyniósł wyraźne zahamowanie wzrostowej tendencji podaży krajowej cukinii. Przyniosło to wyraźne efekty, jeśli chodzi o ceny tego warzywa w krajowym hurcie.

Podaż cukinii z krajowych cieplarni rosła, ale do czasu. W zeszłym tygodniu proces ten wyraźnie wyhamował, co natychmiast przełożyło się na ceny tego warzywa. W drugiej połowie ostatniego tygodnia maja cena średnia krajowej cukinii wzrosła w hurcie średnio o 28,6 procent.

Ceny rosły zatem bardzo dynamicznie, a sprzyjały temu, prócz ograniczeń podażowych, jeszcze co najmniej dwa inne czynniki. Pierwszym były utrzymujące się wysokie ceny cukinii importowanej. Głównie sprowadzanej z Hiszpanii, ale na naszym rynku do kupienia jest tez cukinia włoska. Ceny importu pozostają w hurcie na poziomie 4,00 – 5,00 zł/kg. Na to wszystko nałożył się jeszcze wysoki popyt na cukinię.

W konsekwencji mamy obecnie hurtowe ceny tego warzywa na poziomie 4,00 – 5,00 zł/kg za ofertę krajową. I, co ważne, popyt wciąż pozostaje aktywny. Sytuacja jest więc mocno odmienna od tej sprzed roku, gdy cukinia szybko taniała i w okolicach 3 – 4 czerwca jej średnia cena hurtowa była już na poziomie 2,40 zł/kg, czyli o 46,7 procent niżej niż teraz.

Podobne
Cukinia
2019-05-21 13:20
Jest już polska cukinia
Na rynek hurtowy trafiła już cukinia z krajowych szklarni. Oczywiście, jak to na początku sezonu, jej podaż jest wciąż ograniczona.
czytaj więcej
Cukinia
2019-04-02 14:29
Cukinia będzie droższa?
Wiele wskazuje na to, że hurtowe ceny importowanej cukinii znów mogą zacząć rosnąć. O ile?
czytaj więcej
Cukinia
2019-02-25 11:39
Cukinia kontynuuje zjazd cenowy
Było drogo, ale to już przeszłość. Smakosze cukinii powinni być zadowoleni.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.