Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 26 października 2020. Od wczoraj dodano 1883 ceny w 11 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Cukinia kontynuuje zjazd cenowy

Cukinia
  |   Źródło:
Było drogo, ale to już przeszłość. Smakosze cukinii powinni być zadowoleni.

Może w tym sezonie nie było rekordowo wysokich cen importowanej cukinii, bo pod tym względem chyba nie prędko zostaną przekroczone poziomu cenowe sprzed dwóch lat. Nie mniej i w bieżącym sezonie był okres, gdy sprowadzana z Hiszpanii cukinia była droga. Przypomnijmy, że w styczniu jej ceny dobiły do poziomu 12,00 zł/kg.

Od końca stycznia sytuacja na hurtowym rynku cukinii zmieniła się radykalnie. I teraz smakosze tego warzywa mogą się cieszyć relatywnie niskimi jego cenami. Relatywnie, bo wiadomo, że zimą nigdy nie będzie tak tanio jak latem. Ale różnica między ceną 10 zł a 4 zł za kilogram jest zasadnicza.

Obecnie bowiem w polskim hurcie importerzy oferują hiszpańską cukinię po 4,00 – 4,60 zł/kg, to średnio aż o 25,2 procent mniej niż jeszcze w zeszłym tygodni. Zaś w porównaniu do cen z końca stycznia, obecny ich poziom jest o 59 procent niższy.

Wynika to wprost z dynamicznej przeceny, jakiej poddane zostały hurtowe ceny cukinii na miejscu w Hiszpanii. Przypomnijmy, że w okolicach 20 stycznia ich średni pułap na aukcjach hurtowych wynosił tam blisko 2 euro/kg. Teraz średnia cena spadła do poziomu 0,33 euro/kg, czyli około 1,43 zł/kg.

wykres

Podobne
Cukinia
2019-02-11 14:12
Cukinia – przewidywania się potwierdziły
Potwierdziły się przewidywania redakcji fresh-market.pl co do kierunku zmian cenowych importowanej cukinii.
czytaj więcej
Cukinia
2019-01-30 13:00
Szansa na tańszą cukinię
Po okresie wysokich cen rysuje się realna szansa na tańszą importowaną cukinię.
czytaj więcej
Cukinia
2019-01-21 14:00
Włochy – problemy z cukinią
We Włoszech, a dokładniej na Sycylii znów rolnicy maja problemy z uprawami cukinii, które zostały zaatakowane przez wirus New Delhi, o czym pisze portal www.freshplaza.com powołując się na lokalne źródło www.nuovosud.it.
czytaj więcej
Cukinia
2019-01-08 11:00
Ceny cukinii na huśtawce
Sezon na rynku hiszpańskiej cukinii miał w ostatnich tygodniach bardzo burzliwy przebieg. Jak teraz wygląda sytuacja?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.