Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sobota 4 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3183 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Drożej za krajową cukinię

Cukinia
  |   Źródło:
Sezon krajowej cukinii nie przebiega tak gładko, pod względem podażowym, jak zazwyczaj. W jaki sposób niższa podaż przekłada się na ceny?

Start tegorocznego sezonu krajowej cukinii opóźnił się. Oczywiście powodem była niekorzystna zimna aura tegorocznej wiosny. Nie mniej polska cukinia jest już w handlu hurtowym czwarty tydzień, jej podaż generalnie rośnie i już zaczął się handel tym warzywem na większą skalę – w dużym hurcie.

Nie mniej w tym roku ze wzrostem podaży cukinii nie jest tak jak w typowym sezonie. Raz – wspomniane opóźnienie, dwa – i teraz kilka dni gorszej pogody przełożyło się na mniejszą dostępność tego warzywa i jego wyższe ceny hurtowe.

Jest wyraźnie drożej niż rok temu. W skupach do dużego hurtu ceny dopiero teraz zeszły na poziom 2,00 – 2,80 zł/kg. Rok temu taki poziom osiągnięto jeszcze przed końcem maja. Ceny sprzedażowe to 2,50 do 3,50 zł/kg zależnie od rejonu kraju i jakości towaru. W małym hurcie ceny sięgają nawet 5,00 zł/kg. Rok temu, na finiszu pierwszej dekady czerwca było to maksymalnie 3,00 zł/kg.

Podobne
ukinia
2017-05-10 10:00
Droższa cukinia
Czyżby finisz sezonu importowanej cukinii miał upłynąć pod znakiem wyższych cen?
czytaj więcej
Cukinia
2017-04-07 13:00
Cukinia utrzymała trend
Przez cały marzec ceny importowanej cukinii spadały. Jak teraz wygląda sytuacja w hurtowym handlu tym warzywem.
czytaj więcej
Cukinia
2017-03-09 13:00
Cukinia przestała tanieć?
Czy to kolejna zmiana trendu cenowego na rynku importowanej cukinii?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.