Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 3232 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Szansa na tańszą cukinię

Cukinia
  |   Źródło:
Po okresie wysokich cen rysuje się realna szansa na tańszą importowaną cukinię.

Styczeń przyniósł wzrost cen importowanej z Hiszpanii cukinii. Powodem były problemy z bieżącą podażą generowane przez niekorzystne warunki pogodowe. Na południu Europy sypnęło śniegiem i powiało chłodem. Teraz sytuacja nieco się poprawiła i cen cukinii na miejscu w Hiszpanii zaczęły spadać.

Rysuje się więc szansa na tańszą cukinię również i na polskim rynku hurtowym. Zresztą pierwsze zwiastuny zmian już widać. Ceny hurtowe u polskich importerów spadły ostatnio z 9,00 – 12,00 zł/kg do 9,00 – 11,00 zł/kg, czyli o około 5 procent. To niewiele, zwłaszcza przy tak wysokim poziomie cen. Przypomnijmy, że rok temu na koniec stycznia średnia cena hurtowa spadła do 6,00 zł/kg.

Jak wspomniano wyżej jest jednak szansa na kontynuację trendu spadkowego cen importowanej cukinii. W Hiszpanii zniżka jest o wiele bardziej dynamiczna i ceny na aukcjach hurtowych zjechały tam z poziomu 1,94 euro/kg (średnia 18 stycznia) do 1,01 euro/kg (średnia 30 stycznia). To spadek aż o 48 procent w niecałe dwa tygodnie. Jak widać potencjał do zniżki cen na polskim rynku hurtowym jest ogromny, nawet uwzględniając fakt, że cena zakupu towaru to tylko część kosztów importera.

wykres

źródło: agropizarra.com

Podobne
Cukinia
2019-01-21 14:00
Włochy – problemy z cukinią
We Włoszech, a dokładniej na Sycylii znów rolnicy maja problemy z uprawami cukinii, które zostały zaatakowane przez wirus New Delhi, o czym pisze portal www.freshplaza.com powołując się na lokalne źródło www.nuovosud.it.
czytaj więcej
Cukinia
2019-01-08 11:00
Ceny cukinii na huśtawce
Sezon na rynku hiszpańskiej cukinii miał w ostatnich tygodniach bardzo burzliwy przebieg. Jak teraz wygląda sytuacja?
czytaj więcej
Cukinia
2018-12-10 13:12
Rośnie podaż cukinii
W Hiszpanii rośnie od pewnego czasu podaż cukinii. Nie trudno zgadnąć jak się to przekłada na ceny tego warzywa.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.