Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 8 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 2391 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Chiny – ceny czosnku w dół

Czosnek
  |   Źródło:
To już kolejne zmiany cen czosnku na rynku chińskim.

Ceny czosnku w Chinach to w ostatnich latach istna kolejka górska, co wzbudza obawy konsumentów. To kolejny sezon świeżego czosnku i według statystyk Ministerstwa Rolnictwa cena hurtowa spada od maja. Cena hurtowa wyniosła 8 maja juana/kg pierwszego maja i spadła do 6,06 juana/kg 24 maja.

Przyczyny trendu spadkowego są następujące:

Czynniki sezonowe. Produkt obecnie sprzedawany to głównie czosnek z nowego zbioru. W związku z ostatnim wzrostem temperatury świeży czosnek zalewa rynek, obniżając ceny.

Covid19 pandemia. Wcześniejsze kontrole ruchu, przeszkody, z jakimi spotykali się pracownicy wracający do pracy, oraz załamanie w branży gastronomicznej spowodowane pandemią, doprowadziły do ​​spadku sprzedaży czosnku do przechowywania. Gdy działania sprzedażowe powróciły do ​​normy, nowa uprawa stała się już dostępna, co spowodowało znaczny wpływ na sprzedaż zarówno nowej uprawy, jak i czosnku „starego”.

Powiększony obszar uprawy. Podaje się, że areały uprawy czosnku wzrosły o około 30 do 40 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. W związku z tym wzrostem większe są bieżące zbiory, a zalewanie rynku czosnkiem z nowego zbioru nieuchronnie prowadzi do spadku cen.

Osłabiony eksport. Chiny są głównym producentem czosnku. Podaje się, że eksport czosnku w Chinach stanowi 70 procent jego całkowitej produkcji każdego roku i jest on eksportowany do ponad 120 krajów. Obecnie, z powodu pandemii za granicą, wiele krajów zamknęło kanały importu i eksportu, co wpłynęło na wielkość eksport chińskiego czosnku i w konsekwencji doprowadziło do dalszego spadku cen w Chinach.

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Spraw Wsi ChRL

Podobne
Czosnek
2020-05-26 14:00
Chiny – ceny czosnku w dół
Cena chińskiego czosnku wykazuje tendencję spadkową.
czytaj więcej
Czosnek
2020-05-05 14:00
Chiny – ceny czosnku jeszcze w dół
Cena eksportowa chińskiego czosnku nadal spada.
czytaj więcej
Czosnek
2020-04-30 14:00
Globalny rynek czosnku
Jak wygląda sytuacja na światowym rynku czosnku w końcu kwietnia 2020 roku?
czytaj więcej
Czosnek
2020-04-09 08:02
Eksport czosnku w 2019 r.
Znaczący wzrost eksportu czosnku z Polski w relacji rok do roku. Analizujemy najnowsze dane GUS.
czytaj więcej
Czosnek
2020-04-08 09:00
Import czosnku w 2019 r.
Wyższy import czosnku do Polski w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.