Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 13 lipca 2020. Od wczoraj dodano 2812 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Hiszpania – lepsze czasy dla czosnku?

Czosnek
  |   Źródło:
Dla kampanii czosnkowej w Hiszpanii rysują się dobre perspektywy, informuje portal www.freshplaza.com na podstawie lokalnych źródeł.

Po dwóch sezonach z problemami i niskimi cenami, wreszcie powiało optymizmem dla sektora produkcji czosnku w Las Pedroñeras w regionie La Mancha (Hiszpania).

Korzystne warunki pogodowe, wysokie temperatury dobowe, bez wilgoci, odegrały kluczową rolę w osiągnięciu przez czosnek dobrego kalibru, a jego jakość w tym roku „jest wyjątkowa”, twierdzi Julio Bacete, prezes Narodowej Rady ds. Czosnku i współpracownik kooperatywy producentów czosnku COOPAMAN.

W każdym razie podkreśla on, że ​​jest jeszcze za wcześnie, aby przewidzieć wielkość zbiorów. Nadal są producenci, którzy nie ukończyli zbiorów. A dopóki cała produkcja nie zostanie posortowana, nie można dokonać wiarygodnego oszacowania.

Ceny rosną

Początek sezonu był jak dotąd bardzo korzystny, zwłaszcza ze względu na dobre perspektywy rynkowe. Ponadto należy zauważyć, że zbiory w Chinach będą w tym roku mniejsze; a to bardzo pozytywna okoliczność dla czosnku hiszpańskiego. Do tego musimy także dodać fakt, że magazyny są już obecnie „praktycznie puste”. I nie powinniśmy zapominać o 25-procentowym wzroście ceł na chiński czosnek w Stanach Zjednoczonych.

Krajowe Stowarzyszenie Producentów i Sprzedawców Czosnku (ANPCA) z Hiszpanii wskazuje również na znaczenie, jakie dla rynku ma uniknięcie wzrostu taryf w Brazylii, więc „hiszpański rynek czosnku został uprzywilejowany, podczas gdy jeden z jego głównych klientów za granicą został zachowany”.

Podobne
Czosnek
2019-05-10 10:42
Chiny – ceny czosnku w górę?
Cena chińskiego czosnku prawdopodobnie wzrośnie wraz z kontynuacją wysokiego popytu w zakupach na eksport, pisze portal www.freshplaza.com, powołując się na miejscowe źródło Shandong Jinxiang Garlic Market.
czytaj więcej
Czosnek
2019-04-24 11:00
Eksport czosnku w 2018 r.
Spadek eksportu czosnku z Polski, zwłaszcza w ujęciu wartościowym. Analizujemy dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
Czosnek
2019-04-23 15:24
Import czosnku w 2018 r.
Spadek importu czosnku do Polski w relacji rok do roku, zwłaszcza w ujęciu wartościowym. Analizujemy dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
2019-04-08 17:36
Czosnek przeciwdziała problemom z pamięcią
Substancja zawarta w czosnku pomaga utrzymać zdrowy skład mikrobiomu jelitowego, dzięki czemu przeciwdziała związanym z wiekiem problemom z pamięcią - twierdzą badacze z Uniwersytetu w Louiseville (USA).
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.