Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 29 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 4248 ceny w 31 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Owoce i warzywa  »  Warzywa  »  Kapusty  »  Holandia – co na rynku ziemniaka i kapusty?

Holandia – co na rynku ziemniaka i kapusty?

Kapusta
  |   Źródło:
Sezon zbiorów ziemniaków w Holandii wystartował. Rynek kapusty zaczął już nowy sezon handlowy, a przejście z sezonu starego odbyło się bez problemów.

Od ponad 115 lat firma rodzinna Aldert Kamp & Zn z Nieuwegein w Holandii specjalizuje się w handlu ziemniakami i warzywami. Hurtownik kupuje od rolnika i sprzedaje firmom zajmującym się rozdrabnianiem warzyw, sklepom spożywczym, firmom eksportowym, hurtownikom i osobom indywidualnym. Z niecierpliwością czeka na nowy sezon ziemniaków. „Producenci w całym kraju rozpoczęli zbiory i na rynku pojawiają się ziemniaki wszystkich kształtów i rozmiarów”.

„Jakość i kolor ziemniaków jest dobra. Ceny są również na rozsądnym poziomie, chociaż rynek słabnie. Handel od początku lipca jest dość aktywny. Popyt słabnie w czasie wakacji i to jest normalne zjawisko, ale wciąż są klienci, którzy nadal ziemniaki kupują - mówi hurtownik z Nieuwegein.

W minionym sezonie kapusta miała również wyjątkowo dobrą cenę. „Ubiegły rok był dramatyczny, a wielu rolników musiało nawet zrezygnować z tej uprawy, ale w tym roku producenci kapusty z nawiązką odrobili straty”, mówi Ard Kamp. „W ciągu najbliższych dwóch tygodni przejdziemy od starej do nowej białej kapusty, a nowa czerwona kapusta jest już dostępna na rynku”.

Chociaż kapusta jest często postrzegana jako warzywo zimowe, jej sprzedaż trwa przez cały rok, wskazuje Kamp. „Główki kapusty nie są tak masywne, ale jest ona bardzo popularna latem cięta na kawałki lub przerabiana na sałatkę. Obecnie rynek jest dość pusty, więc nowa kapusta zaczyna się od dobrych cen. W jaki sposób sytuacja na rynku się rozwinie, w dużej mierze będzie to zależeć od pogody, ale jeśli pozostanie tak sucho, będzie to kolejny wyjątkowy rok!”

Podobne
Kapusta
2019-07-11 08:02
Rosja – drożeje biała kapusta
Rosyjscy rolnicy zaczęli podnosić ceny białej kapusty.
czytaj więcej
Kapusta
2019-07-10 15:19
Brakuje młodej kapusty
Chociaż pogoda odpuściła, to sytuacja na rynku białej kapusty w Polsce jest nadal kryzysowa.
czytaj więcej
Kapusta
2019-07-03 08:00
Import kapusty w I kw. 2019 r.
Znaczący wzrost importu kapusty w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za pierwszy kwartał 2019 roku.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.