Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 21 września 2020. Od wczoraj dodano 2942 ceny w 24 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

PRODUKT NOMINOWANY DO FRESH MARKET AWARD: KALAFIOR WHITEX

PRODUKT NOMINOWANY DO FRESH MARKET AWARD: KALAFIOR WHITEX
  |   Źródło:
Kalafior WHITEX - NOMINACJA DO PRODUKTU ROKU.

Kalafior WHITEX jest pierwszą odmianą komercyjną z konceptu CURDIVEX. Wyróżnia się różą nie okrytą liśćmi podczas wzrostu, a przy tym utrzymuje biały kolor. Róże tradycyjnych odmian po odsłonięciu i nasłonecznieniu żółkną – taki kalafior jest niehandlowy. Nowy koncept Curdivex daje producentowi możliwość obniżenia kosztów produkcji (szybszy zbiór, bez konieczności okrywania), wyższej jakości kalafior, a w przyszłości także możliwość zbioru selektywnego mechanicznego. Jest to odpowiedź na coraz większy problem z zasobem rąk do pracy.

WHITEX charakteryzuje się mocnym wigorem od początku wzrostu, zdrowym liściem wzniesionym do góry. Róża tej odmiany jest kompaktowa, wyrównana, selekcjonuje się na drobne, wyrównane różyczki. Kalafior ten wyróżnia się bardzo dobrymi walorami smakowymi. Odmiana może być uprawiana od wiosny do później jesieni, jej okres wegetacji wynosi 70-75 dni. Nadaje się ona do sprzedaży w liściu oraz pakowana w karton/łuszczka po 6 lub 8 sztuk. Kalafior ten ma zdrowe, mocne liście okrywowe, przylegające do róży, które dobrze ochraniają ją podczas transportu. Na podstawie naszych testów wynika, że WHITEX utrzymuje dłużej swoją biel po zbiorze, co daje mniejsze straty handlowcom (zwroty towaru). Tradycyjne odmiany tracą ten kolor podczas długiej drogi produktu z pola na półkę sklepową.

WHITEX cieszy się także zainteresowaniem ze strony zakładów przetwórczych, dla których jakość sprzedawanych mrożonych warzyw jest priorytetem.

Fresh Market 2019 to najważniejsze wydarzenie roku w sektorze handlu hurtowego świeżymi owocami,warzywami i kwiatami. W ciągu jednego dnia w jednym miejscu spotykają się przedstawiciele największych sieci handlowych z Polski z producentami i dystrybutorami – to jedyna okazja osobistego spotkania się nawiązania współpracy z przedstawicielami największych sieci handlowych z Polski i zagranicy.

W tym roku to spotkanie dostawców owoców, warzyw i kwiatów z kupcami z sieci handlowych odbędzie się 03 października 2019 roku w stylowych wnętrzach Mazurkas Conference Center w Ożarowie Mazowieckim.

Zarejestruj się > www.freshmarket.com.pl/rejestracja

Słowa kluczowe: fresh market

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.