Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3047 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja – biała kapusta jeszcze w górę

Kapusta
  |   Źródło:
Ceny białej kapusty w Rosji znów poszły w górę.

Aktywny popyt na białą kapustę umożliwił rosyjskim rolnikom podniesienie cen tego warzywa, twierdzą analitycy projektu EastFruit. Dziś przedstawiciele hurtowni zwracają uwagę na brak kapusty na tamtejszym rynku, co w kontekście niezmiennie wysokiej aktywności kupujących jest głównym powodem wzrostu cen w tym segmencie.

W rezultacie dziś rosyjscy producenci oferują białą kapustę od 9 do 16 rubli/kg, czyli 0,14-0,24 USD/kg (0,55-0,98 zł/kg) na sprzedaż, w zależności od jakości produktów, co jest średnio o 9 procent wyższą ceną niż tydzień wcześniej.

Warto zauważyć, że lokalni producenci kojarzą pozytywny trend cenowy przede wszystkim z czynnikiem sezonowym. Ponadto podaż kapusty niespełniającej norm handlowych, która wcześniej miała negatywny wpływ na kształtowanie się poziomów cen, znacznie spadła, co również pozytywnie wpływa na wyższe ceny w segmencie kapusty białej.

Trzeba jednak dodać, że nawet po wzroście ceny kapusta w Rosji jest średnio 1,5 razy tańsza niż na koniec lutego 2019 roku. Jednocześnie eksperci nie wykluczają możliwości, że rosyjscy rolnicy będą nadal próbować podnosić ceny, ponieważ zapasy wysokiej jakości białej kapusty w magazynach lokalnych producentów nadal gwałtownie spadają.

Podobne
Kapusta
2020-02-27 10:00
Biała kapusta – potaniałą zamiast drożeć
To nie jest scenariusz, jakiego na początku sezonu powszechnie oczekiwano dla kapusty białej. Zamiast umocnienia cen, luty przyniósł ich korektę.
czytaj więcej
Kapusta
2020-02-25 11:00
Ukraina – drożej za białą kapustę
Ukraińscy rolnicy mieli okazję podnieść ceny kapusty
czytaj więcej
Kapusta
2020-02-20 14:22
Rosja – nie ma chętnych na białą kapustę
Rosyjscy rolnicy mają trudności ze sprzedażą białej kapusty.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.