Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 5 lipca 2020. Od wczoraj dodano 1896 ceny w 16 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – drożej za białą kapustę

Kapusta
  |   Źródło:
Ukraińscy rolnicy mieli okazję podnieść ceny kapusty

Obecnie na rynku białej kapusty na Ukrainie dominuje pozytywny trend cenowy. Świadczą o tym dane z codziennego monitoringu cenowego projektu APK-Inform: Warzywa i owoce.

Przede wszystkim wzrost cen w segmencie białej kapusty był spowodowany zwiększonym popytem ze strony hurtowni i sieci handlowych, które uzupełniły zapasy na bieżącą sprzedaż. Po drugie, uczestnicy rynku mówili o zmniejszeniu podaży produktów niespełniających norm, co również wspierało zwyżkę cen. W rezultacie dzisiaj sprzedaż białej kapusty, w zależności od regionu, odbywa się po cenie 2,00-3,50 UAH/kg, czyli 0,08-0,14 USD/kg (0,32-0,57 zł/kg), czyli średnio o 33 procent więcej niż na koniec poprzedniego tygodnia roboczego.

Według ekspertów projektu, oprócz zwiększonego popytu, pozytywny trend cen w tym segmencie był również spowodowany spadkiem zapasów kapusty w gospodarstwach produkcyjnych. Jednocześnie podaż produktów wysokiej jakości jest raczej ograniczona, co również stymuluje wzrost cen.

Należy jednak dodać, że nawet po wzroście cen biała kapusta na Ukrainie jest obecnie średnio 1,6 razy tańsza niż w drugiej połowie lutego 2019 roku. Jednocześnie uczestnicy rynku nie wykluczają, że wzrost cen będzie kontynuowany w przyszłości, ponieważ zapasy w gospodarstwach gwałtownie spadają.

Podobne
Kapusta
2020-02-20 14:22
Rosja – nie ma chętnych na białą kapustę
Rosyjscy rolnicy mają trudności ze sprzedażą białej kapusty.
czytaj więcej
Kapusta
2020-02-18 20:09
Kapusta– spadek eksportu, wysoki import
Według danych o handlu zagranicznym kapustą (białą i czerwoną), które GUS opublikował do listopada 2019 roku włącznie, nastąpił znaczący spadek eksportu w tej kategorii w okresie wrzesień-listopad 2019, przy zauważalnym wzroście importu.
czytaj więcej
Kapusta
2020-02-05 20:50
Biała kapusta wciąż bez poprawy
To już jest prawdziwa przepaść między cenami zeszłorocznymi i obecnymi. A przecież zbiory były słabe i kapusta powinna być w cenie.
czytaj więcej
Komentarze
2020-02-25
ta sama cena co u nas
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.