Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Środa 15 lipca 2020. Od wczoraj dodano 3388 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Regionalny rynek pomidorów i ogórków

Pomidory i ogórki
  |   Źródło:
Ceny pomidorów wzrosły w Tadżykistanie i Mołdawii; ceny ogórków spadły we wszystkich monitorowanych krajach, wynika z cotygodniowego raportu portalu east-fruit.com.

Obecnie, prawie we wszystkich krajach monitorowanego przez portal EastFruit regionu, importowane produkty odgrywają ważną rolę na rynku okrągłego czerwonego pomidora szklarniowego, a głównymi dostawcami tych produktów, jak poprzednio, są Turcja, Hiszpania i Maroko. Głównymi czynnikami cenowymi jest stabilność podaży wraz z poziomem popytu.

Jeśli spojrzymy na omawiany tydzień, nie było znaczących korekt cen pomidorów szklarniowych, a w wielu krajach, takich jak Polska i Rosja, sprzedawcy wcale nie dokonali ich takich czy innych zmian.

Tylko na Ukrainie odnotowano niewielki spadek hurtowych cen pomidorów w końcówce tygodnia sprawozdawczego, co było związane z dość ograniczonym popytem ze strony nabywców.

W Mołdawii, ze względu na zmniejszoną podaż pomidorów na rynku, ceny nieznacznie wzrosły, a pod koniec zeszłego tygodnia pomidory szklarniowe były oferowane średnio po 1,29 USD/kg. W Tadżykistanie sprzedawcom udało się jeszcze bardziej podnieść ceny: z 1,8 USD/kg do 1,91 USD/kg.

Pomimo niewielkich wahań cen pomidorów szklarniowych w tym lub innym kierunku, operatorzy rynku zauważyli raczej umiarkowany popyt na te produkty ze strony kupujących, co wynikało z czynnika sezonowego: w większości krajów regionu nie rozpoczął się jeszcze nowy sezon pomidorowy, a ceny produktów importowanych są na wysokim poziomie.

Najwyższe ceny czerwonego okrągłego pomidora szklarniowego odnotowano na rynku Federacji Rosyjskiej (1,99 USD/kg), podczas gdy na Ukrainie produkt ten można było kupić luzem średnio za 1,26 USD/kg.

W przeciwieństwie do pomidorów szklarniowych, nowy sezon lokalnych ogórków jest już w aktywnej fazie w prawie wszystkich monitorowanych krajach, a według analityków EastFruit podaż ogórków z lokalnych szklarni stale rośnie. W rezultacie, po raz pierwszy od długiego czasu, specjaliści odnotowali spadek cen długich, gładkich ogórków szklarniowych we wszystkich omawianych krajach. W Rosji ceny hurtowe ogórków spadły z 1,97 USD/kg do 1,38 USD/kg, podczas gdy popyt pozostawał stosunkowo umiarkowany.

Na Ukrainie operatorzy rynku zauważyli nieco inną sytuację. Ceny ogórków również spadały do ​​połowy tygodnia, ale już od piątku, ze względu na rosnący popyt, producenci zaczęli korygować ceny sprzedaży w górę. Wynik tego wzrostu, według sprzedawców, będzie można odczuć w bieżącym tygodniu.

W rezultacie pod koniec zeszłego tygodnia, na Ukrainie oferowano najdroższe gładkie ogórki szklarniowe, średnio po 2,02 USD/kg, a najtańsze były w Tadżykistanie  z ceną średnią 1,17 USD/kg,.

Podobne
Pomidory i ogórki
2019-03-11 13:32
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 10. tydz. br.
Miniony tydzień nie przyniósł wzrostu cen pomidorów na rynkach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, a ceny ogórków wzrosły tylko w Tadżykistanie i Rosji, wynika z cotygodniowego raportu portalu east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-03-05 10:44
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 9 tydz. br.
Ceny pomidorów najbardziej spadły w Gruzji i na Ukrainie, i to właśnie w tych krajach drożał ogórek szklarniowy, w swoim cotygodniowym raporcie pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2019-02-25 13:57
Regionalny rynek pomidorów i ogórków – 8 tydz. br.
Wzrost cen pomidorów i ogórków szklarniowych tylko w Polsce, pisze portal east-fruit.com. W innych krajach monitorowanego regionu stabilnie lub spadkowo.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.