Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 6 lipca 2020. Od wczoraj dodano 2966 ceny w 23 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Producenci i eksporterzy z Turcji niezadowoleni z cen papryki

  |   Źródło:
Ceny papryki są niskie z powodu nadwyżki produkcji i wakacji w Europie.

Yenisehir, Bursa, miasto położone w północno-zachodniej Turcji, eksportuje rocznie 800 ciężarówek papryki do Europy i kilku innych krajów na całym świecie. Ponieważ w Europie jest sezon wakacyjny, konsumpcja spada, a firmy eksportowe, starające się znaleźć rozwiązanie, proszą o wsparcie państwa.

Harun Oran, koordynator eksportu Hatipoglu, powiedział: „Długa zielona papryka (sivri), średnia długa zielona papryka (carliston), zielona papryka (dolma), kapya, czerwona papryczka chili i papryka z Kalifornii docierają do całej Europy,  głównie do Niemiec, Francji, Austrii, Szwecji, Norwegii i Szwajcarii.  Obecnie ceny papryki nie są satysfakcjonujące ani dla nas, ani dla producenta z powodu nadwyżki produkcji."

Spadek cen spowodowała przerwa wakacyjna w Europie i spadek konsumpcji.

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.