Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 25 luty 2020. Od wczoraj dodano 1938 ceny w 26 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Sałata lodowa będzie tańsza

Sałata lodowa
  |   Źródło:
Wiele wskazuje na to, że importowana sałata lodowa już wkrótce będzie oferowana w cenach nieco bardziej przystępnych dla polskich konsumentów.

Ceny sałaty lodowej importowanej z Hiszpanii rosły przez ostatnie kilka tygodni bardzo dynamicznie. Podobnie zresztą, jak ceny wielu innych hiszpańskich warzyw. Jednakowa była też przyczyna tych zwyżek – problemy z pogodą spowodowały dziurę w podaży i rosnący rozdźwięk między tą podażą a popytem.

Te kłopoty z podażą hiszpańskiej sałaty lodowej szybko znalazły odbicie i na polskim rynku. Każda kolejna dostawa realizowana być musiała po coraz wyższych cenach. W rezultacie w niedługim czasie ceny hiszpańskiej sałaty lodowej sięgnęły poziomu 45,00 – 47,00 zł/10 szt. Importerzy zapowiadali, że będzie jeszcze drożej, bo w Hiszpanii ceny wciąż rosną. Zapowiadano ceny na poziomie 60,00 zł/10 szt. Rysowała się wysoce prawdopodobna powtórka z poprzednich sezonów.

Na razie jednak takie zagrożenie zostało oddalone. Skokowy wzrost cen spowodował stłumienie popytu w całej Europie., Poza tym na rynku pojawiło się więcej innych sałat z Francji i Włoch. To też sprawiło, iż problem podaży sałaty lodowej nie był już tak duży. W konsekwencji mamy spadek cen i na polskim rynku. Na razie ceny w hurcie zaszły z 47,00 zł/10 szt. na 42,00 – 43,00 zł/10 szt. Pytanie tylko czy jest to krótkotrwały spadek, czy może dłuższa tendencja.

Podobne
Sałata lodowa
2013-12-05 08:00
Sałata lodowa droższa, ale…
Zgodnie z prognozami ceny sałaty lodowej z importu poszły w górę. A jak mogą kształtować się jej ceny w kolejnych tygodniach?
czytaj więcej
Sałata lodowa
2013-11-28 19:39
Sałata lodowa będzie droższa
Na rynku sałaty lodowej rozpoczyna się bardzo ważny okres. Jak co roku grudzień to czas, gdy popyt na nią idzie w górę.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.