Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Poniedziałek 21 września 2020. Od wczoraj dodano 1357 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Dziwny rynek selerów

Selery
  |   Źródło:
Od początku sezonu sytuacja na rynku świeżych warzyw wygląda nietypowo. Dotyczy to również sektora hurtowego handlu selerami.

Pogoda – i ta wiosenna, i letnia, odcisnęła wyraźne piętno na rynku warzyw w Polsce. Niekorzystne warunki agrometeorologiczne wpłynęły też na hurtowy handel selerami. Początek sezonu przybrał w związku z tym dość nietypowy obrót.

Chociaż nowy sezon selerów zaczął się już kilka tygodni temu, to podaż tych warzyw pozostaje niska i do tego ma tendencję do silnych wahań. Przekłada się to na ceny, nawet pomimo faktu, że mamy okres letni, wakacyjny i popyt na warzywa korzeniowe generalnie nie jest wysoki. Jednak w tak niepewnej zaopatrzeniowo sytuacji to nie ma większego znaczenia.

Ceny selerów w dużym hurcie są więc znacząco wyższe od zeszłorocznych. Teraz sprzedażowo to 3,00 – 5,00 zł/kg, zależnie od jakości, kalibru i przede wszystkim rejonu kraju (na Mazowszu, gdzie selerów jest bardzo mało, ceny potrafią skoczyć do 6,00 zł/kg). Rok temu średnia cena wynosiła 2,65 zł/kg, czyli teraz jest o ponad połowę drożej. A trzeba pamiętać, iż rok temu ceny selerów gwałtownie spadły właśnie po 23 lipca – pośredniej 2,00 zł/kg i potem w początku sierpnia do 1,75 zł/kg. W tym sezonie raczej nic takiego nas nie czeka. Przynajmniej w tej fazie sezonu.

Podobne
Selery
2019-06-13 13:06
Selery – nieźle, ale nie rekordowo
W odróżnieniu od większości warzyw, w tym sezonie ceny selerów, chociaż i tak wysokie, to nie były rekordowe. Również końcówka sezonu nie przyniosła zmiany w tym zakresie.
czytaj więcej
Selery
2019-06-11 15:39
Holandia – wysokie ceny selerów
Podaż selerów na rynku holenderskim jest niska, a to powoduje, że ceny tych warzyw utrzymują się na wysokim poziomie.
czytaj więcej
Selery
2019-05-14 15:00
Ceny selerów nadrabiają zaległości
Sytuacja na hurtowym rynku selerów zmienia się ze znacznie większą dynamiką niż jeszcze dwa – trzy miesiące temu. Ostatnio dynamika ta jeszcze wzrosła. Co to oznacza dla cen tych warzyw?
czytaj więcej
Selery w dobrej cenie w Gozdkowie
Skup w Łódzkim płaci za selery 1,5zł cena niezmienna od kilku tygodni.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.