Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 25 maja 2020. Od wczoraj dodano 2687 ceny w 20 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia – co na rynku warzyw?

  |   Źródło:
„Rynek cebuli w okresie przejściowym, niskie są ceny hiszpańskiej sałaty lodowej, widać wiele problemów z jakością marchewki”, dla freshplaza.con mówi holenderski handlowiec.

„Żaden kryzys nie jest kryzysem dla naszego sektora, jak zawsze mówimy. W sektorze owoców i warzyw często mamy do czynienia z jakimiś kryzysami. Pytanie brzmi, jakie będą skutki kryzysu koronawirusa dla naszego sektora. Myślę, że jesteśmy w dobrym sektorze. Zmniejszony popyt ze strony branży hotelarsko-gastronomicznej jest podnoszony na przykład przez supermarkety”, mówi Kees van den Bosch z Freeland. Ta firma ma siedzibę w Emmen w Holandii.

W zeszłym tygodniu Kees nie zauważył wiele stadnych zachowań wśród swoich klientów. „W piątek zdawało się, że panuje trochę paniki. Jednak po tym, jak podałem ceny, nic więcej nie usłyszałem. Na rynku jednak zauważalna jest zmiana. Na przykład w Szwecji sprzedaje się dużo pakowanych owoców i warzyw. E-commerce supermarketów również zrobił skok .

„Jesteśmy w fazie pośredniej z cebulą. Europa ma pewne zapotrzebowanie. Ale nie tyle, żebyśmy nie poradzili sobie z pracą. Import dyń jest dobry i aktywny, podobnie w przypadku cebuli dymki i importowanej cebuli. W nadchodzącym miesiącu spodziewamy się przyzwoitego pakietu cebuli importowej z Egiptu”, mówi Van den Bosch.

„Jeśli chodzi o inne warzywa, widzimy, że cena hiszpańskiej sałaty lodowej jest niska. Jest na poziomie od 4 do 4,50 €. Wygląda na to, że wszystko szybko rosło w Hiszpanii. Występują natomiast opóźnienia w sadzeniu w Holandii z powodu nadmiernego nawilgocenia gleby. Oznacza to, że bardzo dobrze może się formować dziura podażowa. Istnieją również problemy z jakością marchwi. Próbujemy tego unikać jak to możliwe. Pory są natomiast doskonałej jakości. Ich ceny są jednak wysokie - podsumowuje Kees.

Podobne
Cebula
2020-03-16 09:00
Holandia – rynek cebuli odczuwa wpływ koronawirusa
Eksport cebuli z Holandii wyraźnie zwolnił, a nastroje na rynku się pogorszyły. Duża w tym „zasługa” epidemii koronawirusa, która uderza w handel i logistykę.
czytaj więcej
Cebula
2020-03-12 12:00
Holandia – zmiany w eksporcie cebuli
„Eksport cebuli w coraz większym stopniu zależy od pierwszej połowy sezonu”, dla freshplaza.com mówi holenderski handlowiec.
czytaj więcej
Marchew
2020-03-06 15:07
Holandia – niewesoło na rynku marchwi
Na holenderskim rynku marchwi zrobiło się niewesoło. W handlu nie ma ruchu, a ceny znów poszły nieco w dół.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.