Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 13 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3641 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Rosja – ceny marchwi w dół

Marchew
  |   Źródło:
Na rynku marchwi w Rosji następuje spadek aktywności handlowej i cen.

Podaż marchwi na rynku rosyjskim w tym tygodniu znacznie wzrosła, a wskaźniki sprzedaży pozostają niskie. W rezultacie, według analityków projektu EastFruit, powołujących się na dane z ich codziennego monitorowania, ceny tego warzywa na rynku rosyjskim zaczęły gwałtownie spadać.

Obecnie rolnikom w głównych regionach produkcji udaje się sprzedawać marchew za nie więcej niż 10-18 rubli/kg, to jest 0,15-0,28 USD/kg (0,60-1,07 zł/kg), czyli średnio o 13procent taniej niż na koniec ostatniego tygodnia roboczego.

Eksperci branżowi łączą spadek cen marchwi z szybkim wzrostem podaży tego warzywa na rynku - coraz więcej producentów ogłaszało w tym tygodniu rozpoczęcie zbioru. Dodatkowym czynnikiem wywierającym presję na ceny jest ograniczony popyt w tym segmencie.

Dodajemy, że w tej chwili ceny marchwi w rosyjskich gospodarstwach produkcyjnych są już średnio o 17 procent niższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jednocześnie rolnicy nie oczekują jeszcze poprawy sytuacji, ponieważ podaż marchwi jest obecnie nadmierna, a jak dotąd nie byli w stanie rozruszać rynku z powodu niskiego tempa sprzedaży.

Podobne
Ziemniaki i marchew
2019-08-13 09:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi - 32. tydz. br.
Jak rozwija się sytuacja na rynku ziemniaków i marchwi w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Marchew
2019-08-08 16:45
Jakie ceny marchwi?
Ceny marchwi na polskim rynku hurtowym znalazły się pod presją. Jak to się przełożyło na ich wysokość?
czytaj więcej
Marchew
2019-07-24 14:51
Niski popyt na marchew
Okres wakacji przyniósł uspokojenie na rynku hurtowym marchwi w Polsce. Jak to się przełożyło na ceny?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.