Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest poniedziałek 10 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 874 ceny w 9 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Globalna promocja słodkich ziemniaków stymuluje eksport z południowych Stanów Zjednoczonych

  |   Źródło:
Globalne działania promocyjne słodkich ziemniaków (batatów) prowadzone przez American Sweet Potato Marketing Institute stymulują wzrost eksportu tego warzywa z z południowych Stanów Zjednoczonych.

Globalne działania promocyjne  słodkich ziemniaków (batatów) prowadzone przez American Sweet Potato Marketing Institute stymulują wzrost eksportu tego warzywa z  z południowych Stanów Zjednoczonych. Około połowa eksportowanych słodkich ziemniaków pochodzi z Karoliny Północnej, a także z Południowego Arkansas, Luizjany i Missisipi.  Według danych Departamentu Rolnictwa USA w 2018 r. wyprodukowano 1,39 miliona ton batatów, a ich eksport zwiększył się o 8%. Około 70% eksportu słodkich ziemniaków trafia na rynki Unii Europejskiej, a 24% do Kanady.  

ASPMI działa na rzecz promocji i edukacji nabywców i sprzedawców detalicznych na temat odmian batata, takich jak Covington i Beauregard.  Planuje poszerzenie rynku zbytu o np. Ukrainę i Rumunię. Wszystko wskazuje na to, że tendencja wzrostowa eksportu utrzyma się w całym 2019 r., pomimo spadku podaży w pierwszym kwartale. 

Słowa kluczowe: batat, słodki ziemniak

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.