Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020. Od wczoraj dodano 3538 ceny w 31 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia – rynek ziemniaków to spekulacyjna bańka?

Ziemniaki
  |   Źródło:
„Holenderski rynek ziemniaków to bańka, która wkrótce pęknie” – w wypowiedzi dla portalu www.freshplaza.com mówi holenderski producent.

Według Felixa Molenaara z firmy ziemniaczanej Fa. Molenaar z miejscowości Haarlem w Holandii, rynek ziemniaków stołowych jest bardzo spokojny. „To nie jest niezwykłe na początku lata, ale tak było od lutego. Mieliśmy temperatury +20 stopni Celsjusza przez dziesięć dni, a ziemniak szybko stał się mniej popularny wśród konsumentów. Ludzie nagle przestali jeść ciepłe dania, a poziom konsumpcji nie wzrósł. Handel frytkami jest aktywny, podobnie jak handel gotowymi produktami ziemniaczanymi, ale dla ziemniaków stołowych to trudny rynek.”

„Media krzyczące, że ziemniaki są drogie, również nie przyczyniają się do sprzedaży. To może być rok niezłych cen na ziemniaki, ale nie jest tak, jakby ziemniaki stały się zbyt drogie. W rzeczywistości ludzie ledwo zauważyli to w sklepach”, kontynuuje Felix. „Podaż nowych ziemniaków rośnie z każdym dniem. Rynek był pusty, więc przez długi czas utrzymaliśmy dobry poziom cenowy, ale myślę, że to bańka, która wkrótce pęknie.”

„Przy mniej upalnej pogodzie i sporadycznych opadach deszczu mieliśmy wyjątkowe warunki uprawy. Jeśli to się utrzyma, plony będą wyglądać zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. W Europie będzie dostępnych dużo ziemniaków. Na przykład Francja i Belgia znacznie się rozwinęły. Z drugiej strony wszystko może się zdarzyć, od suchej pogody po zbyt duże opady deszczu i przymrozki. Poza tym sprzedaż zależy przede wszystkim od naszych sąsiednich rynków. W końcu eksport to nasz chleb i masło - podsumowuje Felix.

Podobne
Ziemniaki
2019-07-17 16:20
Ziemniaki – rośnie presja na ceny?
Na razie ceny ziemniaków na polskim rynku hurtowym pozostają wysokie? Jednak wśród producentów rosną obawy, że może się to zmienić. Dlaczego?
czytaj więcej
Ziemniaki i marchew
2019-07-16 10:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi - 28. tydz. br.
Jak rozwija się sytuacja na rynku ziemniaków i marchwi w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-07-15 10:00
Ukraina – ceny ziemniaków w górę
Deszczowa pogoda powoduje wzrost cen ziemniaków na Ukrainie.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-07-12 17:08
Podaż młodych ziemniaków wciąż niska
Na polskim rynku utrzymuje się luka w podaży wczesnych ziemniaków. Jak to się przekłada na ceny?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.