Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 26 maja 2020. Od wczoraj dodano 3954 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia – ziemniaki dobrze się sprzedają

Ziemniaki
  |   Źródło:
Popyt na ziemniaki w Holandii jest dobry, podobnie jak jakość tych warzyw i to mimo ech falach upałów w lecie i tego, że wciąż sporo bulw pozostaje w ziemi.

Według Adrie Kleinjan z firmy zajmującej się handlem ziemniakami o tej samej nazwie w Goudswaard w Holandii sprzedaż ziemniaków nadal ma się dobrze. „Popyt jest zdrowy i dość szeroki, a produkty są wysyłane do wielu miejsc docelowych. Pytanie dotyczy tego, co stanie się po Nowym Roku, kiedy licencje dla Afryki zostaną wypełnione. Potrzebujemy rynków, aby kontynuować sprzedaż. Europa Wschodnia jest możliwa, ale są tam bardzo skoncentrowani na stosunku ceny do jakości. Musimy poczekać i przekonać się, o co zapyta przemysł przetwórczy i rynek krajowy.”

„Na razie cena utrzymywała się na stałym poziomie od tygodni, a po Sylwestrze stanie się jasne, jak rynek się rozwinie. Świat jest jak wioska i jeśli jedne rynki lub popyt spadną, inne rynki będą musiały to przejąć”, stwierdza Adrie. „Na ogół jest wystarczająca ilość ziemniaków, ale różnice w jakości są ogromne w odniesieniu do poszczególnych hodowców. Ma to duże znaczenie, niezależnie od tego, czy zebrano je przed deszczem, czy po nim, czy wcale. W północnej Holandii, ale także na południowym zachodzie, nadal są jeszcze partie ziemniaków w ziemi. W Wielkiej Brytanii dotyczy to nawet 20 procent ziemniaków ”.

„Podsumowując, mamy bardzo niezwykły rok. Pomimo trzech fal upałów ubiegłego lata, mamy obecnie do dyspozycji dobrą jakość, podczas gdy upał prawie zawsze prowadzi do problemów w tym względzie. Z drugiej strony jest niezwykłe to, że 16 grudnia hektary ziemniaków wciąż muszą zostać zebrane. Dla wielu producentów te ekstremalne warunki pogodowe wciąż powodują ból głowy i wymuszają refleksję, czy oni mogą i chcą uprawiać tak duże obszary w nadchodzących latach, z czym musisz sobie poradzić finansowo i mentalnie. Dużo do myślenia w Święta Bożego Narodzenia - podsumowuje Kleinjan.

Podobne
Ziemniaki i marchew
2019-12-16 13:05
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 50. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku ziemniaków i marchwi w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-12-16 08:00
Poprawa popytu na ziemniaki?
Czyżby przedświąteczne ożywienie na hurtowym rynku ziemniaków?
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-12-13 11:00
Kirgistan – wyższe ceny ziemniaków
W Kirgistanie, przy zmniejszeniu powierzchni sadzenia, rosną ceny ziemniaków.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-12-12 11:00
Rosja – jeszcze mniej chętnych na ziemniaki
W Rosji spadło zapotrzebowanie na ziemniaki.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-12-10 15:25
Ukraina – import ziemniaków wciąż bardzo aktywny
„Nikomu nie sprzedam mojego ziemniaka” - Ukraina nadal bije rekordy importu z Rosji tego warzywa, nazywanego tam „drugim chlebem”.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.