Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Niedziela 19 stycznia 2020. Od wczoraj dodano 1765 ceny w 15 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś:  »   »   »  Rosja – tanieją ziemniaki

Rosja – tanieją ziemniaki

Ziemniaki
  |   Źródło:
Rosyjscy rolnicy nie mogli uniknąć spadku cen ziemniaków.

Po raz kolejny główne akcenty na rosyjskim rynku ziemniaków zostały określone przez warunki pogodowe.

Tak więc w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy w ostatnim miesiącu rosyjscy producenci mogli nie tylko utrzymać poprzedni poziom cen ziemniaków w większości regionów, ale w niektórych miejscach nawet byli w stanie ceny te podnieść.

Główną przyczynę tej możliwości analitycy EastFruit upatrują w tym, że podaż tych warzyw na rynku była wyraźnie niższa w związku ze stale wysokim popytem ze strony nabywców.

W większości regionów Rosji panowała w zeszłym tygodniu niekorzystna deszczowa pogoda, która nie pozwalała na pełne zbiory w gospodarstwach.

W rezultacie do końca ubiegłego tygodnia zakres cen hurtowych ziemniaków kształtował się na poziomie 14-20 rubli/kg, czyli 0,22-0,32 USD/kg (0,85-1,21 zł/kg), w zależności od regionu, jakości i wielkości partii. Jednocześnie producenci mieli nadzieję, że nie powtórzy się trend z poprzedniego sezonu, kiedy ceny ziemniaków stopniowo spadały we wszystkich trzech miesiącach letnich.

Ale od początku bieżącego tygodnia warunki pogodowe w większości regionów Federacji Rosyjskiej ustabilizowały się, co umożliwiło rolnikom kontynuowanie aktywnego zbioru. I pomimo tego, że aktywność zakupowa pozostała dość wysoka, producenci coraz bardziej obniżali ceny, ponieważ podaż ziemniaka rosła w szybszym tempie.

Obecnie w głównych regionach produkcji ziemniaków w Rosji ceny wynoszą 12-18 rubli/kg , to jest 0,19-0,29 USD/kg (0,72-1,09 zł/kg), a na podstawie obecnej sytuacji nie można wykluczyć, że zeszłoroczny scenariusz obniżki cen nie będzie powtórzony w nadchodzących tygodniach.

Podobne
Ziemniaki
2019-07-22 11:47
Ukraina – spadek cen ziemniaków
Ceny ziemniaków na Ukrainie spadają, pisze portal east-fruit.com.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-07-19 09:00
Mołdawia – ceny ziemniaków w dół
W Mołdawii cena „letnich ziemniaków” jest już bardzo zbliżona do poziomu jesiennego.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-07-18 09:00
Holandia – rynek ziemniaków to spekulacyjna bańka?
„Holenderski rynek ziemniaków to bańka, która wkrótce pęknie” – w wypowiedzi dla portalu www.freshplaza.com mówi holenderski producent.
czytaj więcej
Ziemniaki
2019-07-17 16:20
Ziemniaki – rośnie presja na ceny?
Na razie ceny ziemniaków na polskim rynku hurtowym pozostają wysokie? Jednak wśród producentów rosną obawy, że może się to zmienić. Dlaczego?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.