Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 29 września 2020. Od wczoraj dodano 3843 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Regionalny rynek cebuli – 32. tydz. br.

Cebula
  |   Źródło:
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?

Według EastFruit, tylko w Mołdawii w minionym tygodniu rynek cebuli pozostał praktycznie stabilny, podczas gdy w innych krajach regularnie monitorowanych w ramach projektu ceny aktywnie się zmieniały, zarówno spadając, jak i rosnąc.

Na Ukrainie, ze względu na czynnik sezonowy, średnia cena cebuli nieznacznie wzrosła do 0,13 USD/kg. Uczestnicy rynku informowali o znacznym spadku podaży odmian wczesnych i dotychczas niewystarczających ilościach cebuli średnio późnej, dlatego ceny nieznacznie wzrosły. Niemniej jednak trend ten był najprawdopodobniej przejściowy i sytuacja może się ustabilizować w bieżącym tygodniu. Ponadto produkty niskiej jakości na Ukrainie były nadal oferowane po 0,09 USD/kg, co odpowiadało poziomowi cen cebuli w Tadżykistanie! Warto zwrócić uwagę, że na rynku tadżyckim ceny w omawianym tygodniu wzrosły do ​​0,07-0,09 USD/kg ze względu na aktywną podaż tych produktów na eksport do Afganistanu.

Tymczasem w Rosji i na Białorusi ceny nadal spadały ze względu na szybki wzrost podaży lokalnej cebuli. Ponadto producenci często narzekali na problemy ze sprzedażą tych produktów z powodu wielu reklamacji dotyczących jakości. W efekcie pod koniec tygodnia na rynku rosyjskim ceny cebuli spadły do ​​0,11-0,21 USD/kg, a na rynku białoruskim średnia cena spadła do 0,21 USD/kg. W rezultacie pod koniec tygodnia najdroższa cebula oferowana była w Polsce, gdzie ponadto wzrosła jej cena do 0,19-0,27 USD/kg.

W Gruzji po lekkim wzroście tydzień wcześniej ceny cebuli spadły ponownie o 12-19 procent do 0,15-0,23 USD/kg, a w Mołdawii, jak wspomniano powyżej, sytuacja rynkowa pozostała stabilna, a cebula, tak jak poprzednio, oferowano go po 0,18-0,24 USD/kg.

Podobne
Cebula
2020-08-10 10:00
Holandia – cebula jeszcze tańsza
Oczekiwana stabilizacja nie nadeszła. Ceny cebuli na rynku holenderskim pozostawały w minionym tygodniu w trendzie zniżkowym.
czytaj więcej
Cebula
2020-08-06 14:00
Rosja – cebula szybko tanieje
Cebula szybko tanieje w Rosji, producenci narzekają na niski popyt.
czytaj więcej
Cebula
2020-08-06 12:00
W. Brytania kupuje dużo holenderskiej cebuli
Rynek brytyjski jest bardzo stabilnym holenderskim nabywcą cebuli.
czytaj więcej
Cebula
2020-08-05 12:00
Austria – problemy z cebulą
Podaż cebuli w Austrii pozostaje wysoka, co wpływa na poziom cen. Deszczowa pogoda sprawiła, że coraz większe są problemy z chorobami atakującymi cebulę.
czytaj więcej
Cebula
2020-08-04 13:00
Argentyna – ceny regulowane w eksporcie cebuli
Argentyna ustanowiła ceny referencyjne na wywóz cebuli.
czytaj więcej
Cebula
2020-08-03 11:00
Regionalny rynek cebuli – 31. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku cebuli w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.