Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest sobota 8 sierpnia 2020. Od wczoraj dodano 3226 ceny w 27 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Holandia – zbliża się szczyt sezonu brukselki

Brukselka
  |   Źródło:
Nadchodzi zima, a to oznacza, że zbliża się szczytowy okres sezonu brukselki. Również w Holandii.

Znowu jest listopad, co oznacza, że ​​konsumenci powoli zaczynają napełniać swoje kosze zakupowe brukselką. Według Wouta van Esa z Van Nature w Barendrecht sprzedaż zielonej, tradycyjnej brukselki ma się dobrze. „Z powodu zimnej pogody popyt jest nieco większy niż w ubiegłym tygodniu. Ceny były stabilne, teraz nieznacznie rosną. Za około miesiąc będziemy również zbierać fioletową brukselkę i skupić całą uwagę na jej sprzedaży w okresie świątecznym.”

Brukselka od dawna jest popularnym super jedzeniem (superfood) w Ameryce i Anglii, ale tutaj, w Holandii, nie jest to tak rozwinięte. „Widzę już niektóre promocje detaliczne tutaj w Holandii”, zauważa Wout. „Są to jednak tylko działania, które koncentrują się na tradycyjnym użyciu brukselki. Na razie tylko Amerykanie wiedzą, że można ją przetwarzać na przykład w koktajlach”.

Niemniej jednak, według Wouta, w supermarketach następuje powolna zmiana. „Jeśli spojrzysz na półkę z warzywami, zobaczysz coraz więcej brukselki w mieszankach warzywnych”. Tłuczone ziemniaki stają się coraz bardziej mieszanką warzywną, w której można również znaleźć brukselkę. Dodaje się do tych produktów już nie tylko jarmuż”.

Fioletowa brukselka
Firma Van Nature to właściciel ponad 270 hektarów brukselki, w tym 6 hektarów kalette (wcześniej zwanej brukselką kwiatową – to mieszaniec brukselki i jarmużu – przyp. tłum.), 3 hektarów fioletowej brukselki i 3 hektarów brukselki Sweet Purple. Brukselka producentów Van Nature jest sprzedawana przez firmy handlowe Scherpenhuizen, Levarht, Combilo i Haluco.

„Różnica między brukselką Sweet Purple a zwykłą fioletową brukselką polega na tym, że ta pierwsza zachowuje swój fioletowy kolor podczas gotowania, a ta druga nie”, wyjaśnia Wout. „Podobnie jak kalette, brukselka Sweet Purple smakuje słodko-orzechowo. Wraz z Kalettes jest przeznaczona przede wszystkim dla sektora detalicznego i hotelarskiego”.

Kalette i fioletowe brukselki są od dawna produkowane przez Van Nature. W tym sezonie dołączyła brukselka Sweet Purple. „Sezon przebiega bardzo dobrze, zwłaszcza w przypadku Sweet Purple i wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Wydajność na hektar jest nieznacznie niższa w porównaniu z rokiem ubiegłym z powodu warunków pogodowych, ale może być że zostanie to jeszcze nadrobione ”.

Asortyment świąteczny
Fioletowa brukselka będzie na półkach w różnych supermarketach od tygodnia 47/48. „Te specjalne brukselki należą do asortymentu świątecznego i dlatego przy ich sprzedaży skupiamy się wyłącznie na grudniu. Jednak w styczniu entuzjazm gwałtownie spada, ponieważ sieci supermarketów wracają do swojego standardowego asortymentu. Mamy w ofercie fioletową brukselkę do połowy lutego, ale najlepsze wyprzedaże są naprawdę realizowane w grudniu ”, podsumowuje Wout.

Podobne
Brukselka
2019-05-06 16:11
Import brukselki w 2018 r.
Duży wzrost importu brukselki do Polski w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za rok 2018.
czytaj więcej
Brukselka
2019-05-02 13:15
Eksport brukselki w 2018 r.
Mniejszy eksport brukselki w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za 2018 rok.
czytaj więcej
Brukselka
2018-12-10 09:56
Holandia - nadchodzi czas brukselki
Na rynku brukselki było ostatnio ciszej niż zwykle, ale to się szybko zmieni, pisze portal www.freshplaza.com.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.