Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Sroda 21 października 2020. Od wczoraj dodano 2074 ceny w 25 kategoriach. Życzymy miłego dnia.
Tu jesteś: Start  »  Stabilne ceny sałaty

Stabilne ceny sałaty

Stabilne ceny sałaty
  |   Źródło:
Ceny sałaty masłowej z krajowych szklarni utrzymują się w ostatnich dniach na stabilnym poziomie.

Na razie, po kilku dniach lepszej pogody nie zanotowano znaczących spadków cen polskiej sałaty masłowej. W tym sezonie rynek hurtowy sałaty masłowej jest dość stabilny od początku maja. Wynika to przede wszystkim z niekorzystnego wpływu pogody na podaż sałaty. Ostatnie tygodnie były dość chłodne, co spowolniło wegetację i podaż była dość ograniczona, zwłaszcza w relacji do wysokiego popytu.

W dużym hurcie sałata masłowa skupowana jest po 0,70 – 0,80 zł/szt. Ceny sprzedażowe są na poziomie 16 – 20 zł/opakowanie 16 szt. Drożej jest oczywiście w małym hurcie, choć różnice w cenach nie są aż tak wielkie. Na lokalnych rynkach hurtowych za sałatę masłową płaci się od 1,00 do 2,20 zł/szt. w zależności od jakości i wyglądu towaru.

Jeśli nie dojdzie do załamania pogody i utrzymają się dość wysokie temperatury, to należy oczekiwać, że wreszcie więcej sałaty zacznie trafiać na rynek. A to powinno doprowadzić do redukcji cen.

Na rynek zaczęły też trafiać pierwsze dostawy krajowej sałaty lodowej. Większych jej ilości należy spodziewać się za około dwa tygodnie. Na razie ceny w małym hurcie są na poziomie 2,50 – 3,00 zł/szt. a więc porównywalnym z cenami sałaty lodowej importowanej z Hiszpanii – 2,70 – 3,00 zł/szt.

Podobne
Polska sałata już tańsza
2012-03-16 08:10
Polska sałata już tańsza
To dopiero początek sezonu, ale sałata masłowa z polskich szklarni już tanieje.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.