Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest czwartek 1 października 2020. Od wczoraj dodano 3795 ceny w 29 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – drożeją pomidory

Pomidory
  |   Źródło:
Ceny całego asortymentu pomidorów na Ukrainie gwałtownie wzrosły.

Analitycy EastFruit mówią o gwałtownym wzroście cen pomidorów, jaki miał miejsce w ostatnich dniach, szczególnie w południowych regionach Ukrainy. Głównym powodem wzrostu cen było spowolnienie intensywności zbiorów z powodu pogarszających się warunków pogodowych. Jednocześnie popyt na te warzywa pozostawał dość wysoki.

Eksperci zauważają, że ceny wzrosły dla całej gamy pomidorów szklarniowych. Na przykład zwykły okrągły czerwony pomidor jest sprzedawany średnio za 20-25 UAH/kg (0,75-0,94 USD/kg), a najbardziej typowa cena to 22 UAH/kg (0,82 USD/kg). W przypadku malinowego pomidora można było uzyskać średnio o 2 UAH/kg więcej - około 24 UAH/kg (0,90 USD/kg). Żółty pomidor sprzedawano jeszcze drożej - średnio za 26 UAH/kg (0,97 USD/kg). W przypadku ciemnego pomidora rolnicy żądali maksymalnie 35 UAH/kg (1,31 USD/kg), ale rzeczywista cena sprzedaży wynosiła około 32-33 UAH/kg (1,2 USD/kg). Pomidory cherry były najdroższym produktem, który można było kupić za 35-40 UAH/kg (1,3-1,5 USD/kg) w małym hurcie.

Ceny te różniły się w zależności od zastosowanego opakowania i parametrów jakościowych. Na przykład niektóre pomidory cherry sprzedawano po 30 UAH/kg (1,1 USD/kg), a dla innych zażądano do 45 UAH/kg (1,7 USD/kg). Przy odbiorze produktów z gospodarstwa pomidory można kupić taniej średnio o 1-3 UAH/kg.

Wart zwrócić również uwagę, że ceny ogórków ukształtowały się na poziomie 12 UAH/kg (0,45 USD/kg). Znacząco wzrosła również podaż bakłażana i różnych rodzajów papryki, ale ich ceny również utrzymywały się na stosunkowo wysokim poziomie.

Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.