Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 29 września 2020. Od wczoraj dodano 4006 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

Ukraina – pomidory droższe niż rok temu

Pomidory
  |   Źródło:
Ukraińskie szklarnie dostarczają pomidory po 2 razy drożej niż w zeszłym roku.

Według analityków projektu EastFruit ceny pomidorów szklarniowych na Ukrainie zaczęły rosnąć. Główną przyczyną zwyżkowej dynamiki cen w tym segmencie było ograniczenie podaży pomidorów na rynku. Dzieje się tak, ponieważ nie wszystkie szklarnie zaczęły już zbiór pomidorów z nowych nasadzeń.

Obecnie producenci oferują pomidory szklarniowe w cenie 26-30 UAH/kg, czyli 0,94-1,08 USD/kg (3,53-4,07 zł/kg), a to jest średnio o 30 procent drożej niż na koniec poprzedniego tygodnia roboczego.

Przedstawicielom kompleksów szklarniowych udało się tak znacząco podnieść ceny pomidorów w warunkach niedoboru tego produktu. Według producentów podaż pomidorów szklarniowych gwałtownie spadła w tym tygodniu. Tym samym wielkość dostaw pomidorów na rynek ukraiński jest obecnie bardzo ograniczona, a zapotrzebowanie lokalnych hurtowni i sieci handlowych jest dość duże, co pozwala producentom podnosić ceny swoich produktów.

Należy zauważyć, że obecne ceny pomidorów szklarniowych na Ukrainie są średnio 2 razy wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Specjaliści z branży łączą tak wysoką w tym roku cenę przede wszystkim z tym, że obecnie podaż na rynku pomidorów ma charakter niemal wyłącznie lokalny. Należy przypomnieć, że rok temu znaczną presję na ceny wywierał napływ dużych ilości tańszych importowanych pomidorów.

Podobne
Pomidory
2020-07-27 14:00
Eksport pomidorów w I. kw. 2020 r.
Minimalny wzrost eksportu pomidorów w relacji rok do roku. Analizujemy dane GUS za pierwszy kwartał 2020 roku.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2020-07-27 12:00
Regionalny rynek pomidorów i ogórków - 30. tydz. roku
Jak wyglądała sytuacja na rynku pomidorów i ogórków szklarniowych w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Pomidory
2020-07-23 12:00
Rosja – gwałtowny spadek cen pomidorów
Ceny pomidorów w Rosji spadły już poniżej zeszłorocznego poziomu.
czytaj więcej
Pomidory i ogórki
2020-07-23 08:00
Ukraina importuje pomidory i ogórki nawet w szczycie sezonu
Na wysokie wolumeny ukraińskiego eksportu ogórków i pomidorów w pierwszych 5 miesiącach 2020 roku istotny wpływ miały niekorzystne warunki pogodowe.
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.