Logowanie / Rejestracja Koszyk: 0 szt. 0
Dzisiaj jest Wtorek 29 września 2020. Od wczoraj dodano 3843 ceny w 28 kategoriach. Życzymy miłego dnia.

W. Brytania – ceny ziemniaków pod presją

Ziemniaki
  |   Źródło:
Ciągła presja cenowa we wszystkich sektorach rynku ziemniaka w Wielkiej Brytanii, przy czym podaż znacznie przewyższa popyt.

Po raz kolejny handel w ciągu tygodnia (minionego) został opisany jako stosunkowo słaby. W tym tygodniu ruszył nowy program rządowy „Jedz, żeby pomóc”. Jest jeszcze dość wcześnie, aby zobaczyć, czy to ożywi handel. Istnieją jednak obawy, że spowoduje to po prostu redystrybucję popytu między sektorami. We wszystkich sektorach utrzymuje się presja cenowa, a podaż znacznie przewyższa popyt. Plony z drugich wczesnych upraw były przyzwoite, a główne uprawy również mają się dobrze.

Ziemniaki pakowane
W tym tygodniu ceny były pod presją rosnącej podaży. Maris Piper znalazła lepszy poziom popytu, który podobno wynika z dobrze rozpoznawalnej dla konsumentów tradycyjnej nazwy. W rezultacie dostawy zyskują na wartości w porównaniu z innymi białymi odmianami. Większość zmian w tym segmencie rynku wynikała w minionym tygodniu z wartości kontraktów.

Ziemniaki w siatkach
Istnieją doniesienia o zwiększonej liczbie wczasowiczów w miejscowościach wakacyjnych, ale ten niewielki wzrost popytu może spowodować erozję popytu na obszarach miejskich.

Ziemniaki do przetwórstwa
Podobnie jak w ostatnich tygodniach, przeróbka ziemniaków w tygodniu omawianym została w dużej mierze wykonana na zlecenie. Popyt jest opisywany jako stosunkowo stabilny.

Eksport
Nie można opublikować cen eksportowych za miniony tydzień z powodu braku kwotowań, ale pojawiły się niepotwierdzone doniesienia o eksporcie do Belgii w tym tygodniu.

Wiele osób donosi, że kampania eksportowa na Wyspy Kanaryjskie wkrótce się rozpocznie. Jednak implikacje środków kwarantanny nałożonych przez rząd Wielkiej Brytanii na osoby powracające z Hiszpanii mogą wpłynąć na liczbę turystów i wpłynąć na popyt na eksport.

ceny ziemniaków w Wielkiej Brytanii

Podobne
Ziemniaki
2020-08-11 10:00
Ziemniaki są tanie, ale nie rekordowo tanie
W tym sezonie ceny ziemniaków są dużo niższe niż przed rokiem. Jest tanio, ale do „stanów alarmowych” jeszcze trochę brakuje.
czytaj więcej
Ziemniaki
2020-08-07 13:00
Mołdawia – niskie ceny ziemniaków
W Mołdawii ceny ziemniaków utrzymują się na niskim poziomie ze względu na dużą podaż tych warzyw.
czytaj więcej
Ziemniaki
2020-08-05 14:54
Dlaczego warto jeść młode ziemniaki?
O tym, że są delikatne, wyjątkowo smaczne oraz sycące wiadomo nie od dziś, dlatego chętnie wykorzystujemy je latem w naszej kuchni. Co skrywają w sobie młode ziemniaki? Dostarczają dużo witaminy C, sporo potasu, a także magnez, fosfor i wapń. Sezon na warzywa w pełni, a to oznacza, że jeszcze przez jakiś czas możemy się cieszyć smakiem i wartościami młodych, krajowych ziemniaków, do czego przekonuje w ramach kampanii „Ziemniaki czy kartofle? Wybierz, smakuj i jedz” Agnieszka Piskała-Topczewska, specjalistka ds. żywienia.
czytaj więcej
Ziemniaki i marchew
2020-08-04 11:00
Regionalny rynek ziemniaków i marchwi – 31. tydz. br.
Jak zmieniła się sytuacja na rynku ziemniaków i marchwi w monitorowanych krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej?
czytaj więcej
Ziemniaki
2020-07-31 10:00
Ziemniaki – wstępne szacunki GUS
Główny Urząd Statystyczny w opracowaniu na temat wstępnych szacunku zbiorów w 2020 roku zamieścił tylko ogólna uwagi o stanie upraw ziemniaków. Czego się dowiadujemy?
czytaj więcej
Dodaj komentarz
Dodając komentarz jako niezalogowany użytkownik, obok komentarza zostanie umieszczony Twój adres IP
Redakcja nie odpowiada za treści umieszczane w serwisie przez użytkowników. W przypadku pojawienia się treści uznawanych powszechnie za obraźliwe Redakcja podejmie starania mające na celu niezwłoczne usunięcie takich materiałów. W przypadku umieszczenia przez użytkownika treści uznawanych za obraźliwe lub innych treści niezgodnych z prawem, portal zastrzega sobie prawo do natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników.