Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Fresh-market.pl to najbardziej aktualne na rynku ceny owoców i warzyw

Wykup abonament

Suszone grzyby w wysokich cenach

2013-11-22 16:48

Tegoroczne zbiory grzybów leśnych są jednymi z bardziej udanych na przestrzeni lat. Na przełomie września i października w lasach dosłownie zaroiło się od prawdziwków i podgrzybków. Oprócz amatorów grzybów zbierających je na własny użytek dobry sezon zaliczyli także zbieracze odstawiający je na skupy.

Obfitość grzybów przełożyła się na ceny świeżych egzemplarzy, jednak już w przypadku grzybów suszonych ceny nie wskazują na wysokie zbiory. Ceny suszonych grzybów są, jak co roku bardzo wysokie, a w okresie przedświątecznym trend zwyżkowy cen nabiera dodatkowo na sile.

Szczególnie drogie są prawdziwki/borowiki szlachetne, za kilogram których trzeba zapłacić w małym hurcie od 170,00, nawet do 400,00 zł/kg. Podgrzybki są tańsze i za ten gatunek grzyba trzeba zapłacić od 120,00 do 160,00 zł/kg. Na rynku dostępne są także w sprzedaży koźlaki suszone, których ceny są podobne do cen podgrzybków, ale także i maślaki suszone za które trzeba zapłacić około 70,00 – 90,00 zł za 1 kg.

Grzyby, ze względu na specyficzność produktu, należy kupować tylko w miejscach „sprawdzonych”. Najlepiej, by były zapakowane z etykietą producenta i odpowiednimi oznaczeniami. W sytuacji, gdy grzyby chcemy kupić w większym hurcie w workach, na których często nie ma oznaczeń przed zakupem należy zażądać atestu wystawionego przez uprawnionego klasyfikatora lub grzyboznawcę.

 

 

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE