A jednak bez obniżki
Miniony tydzień przyniósł znaczne obniżki cen jabłek przemysłowych. W niektórych firmach ceny skupu przemysłu pod koniec tygodnia spadły do 30 groszy za kilogram, a nawet poniżej tej wartości. Tendencja zniżkowa z początkiem bieżącego tygodnia miała się pogłębić i ceny przemysłu miały spaść dalej, nawet do 20 – 25 groszy za kilogram.
Jak na razie takiego spadku nie odnotowano, a ceny utrzymują się na poziomie z końcówki zeszłego tygodnia. Dziś jabłka przemysłowe można sprzedać w cenie od około 0,30 do 0,36 zł za kilogram. Słyszy się co prawda o pośrednikach płacących mniej, jednak należą oni do mniejszości. Najwyższe ceny przemysł osiąga w okolicach Grójca.
Z jednej strony stabilizacja ceny i brak kolejnych obniżek to dobra informacja, z drugiej zaś cena na poziomie 30 – 35 groszy według producentów jest stanowczo za niska i wielu z nich po zebraniu owoców pogradowych na razie trzyma je na chłodniach. Są też grupy producenckie, które kupiły jabłka przemysłowe i trzymają je do wzrostu cen.
Zobacz więcej: Jabłka?preview=1