Drożeje pomelo na polskim rynku
Pomelo importuje coraz mniej firm. Jedynie w sieciach handlowych do tej pory handel pomelo prowadzony jest w miarę równomiernie i nie widać tej zmniejszającej się podaży. Wygląda na to, że w tym sezonie sytuacja będzie analogiczna do ubiegłorocznej i już w marcu oraz kwietniu pomelo będą oferować jedynie właśnie sieci handlowe.
Dziś jednak nie jest z podażą pomelo jeszcze tak źle i owoce te można kupić u importerów prowadzących sprzedaż w małym i średnim hurcie. Ceny jednak w ostatnim czasie nieznacznie poszły w górę.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni pomelo u importerów zdrożało średnio o 5 proc. na kilogramie i dziś jego zakup w małym hurcie to wydatek w granicach 48,00 – 56,00 zł za 11 kg karton (4,36 – 5,09 zł/kg brutto).
Pomelo drożeje w Polsce – pomelo drożeje też w Holandii. W ciągu tygodnia owoce te u holenderskich importerów także zdrożały o kilka procent i dziś kosztują 8,25 do 8,50 euro za 11 kg karton.
Zobacz więcej: Owoce cytrusowe?preview=1
Pomelo coraz rzadziej sprowadzane
czytaj dalej
Pomelo – w Polsce bez zmian, w Holandii droższe
czytaj dalej
Pomelo nieco droższe
czytaj dalej
Utrzymują się niskie ceny pomelo
czytaj dalej