Minimum reklam. Maksimum konkretów o cenach owoców i warzyw.

Subscribe now!

Raport cenowy rynku marchwi - 3 lutego 2026

2026-02-03 11:44
  • Raport przedstawia analizę cen marchwi na rynkach hurtowych w Polsce oraz w wybranych lokalizacjach za granicą, na podstawie danych z dnia 3 lutego 2026 roku oraz wcześniejszych. Porównujemy ceny krajowe z cenami na rynkach międzynarodowych, co pozwala ocenić sytuację na rynku tego popularnego warzywa.
  • Na Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym SA w Broniszach ceny marchwi krajowej wyniosły od 1,30 PLN do 1,60 PLN za kilogram, podczas gdy marchew importowana oferowana była w przedziale 1,50 PLN - 2,00 PLN za kilogram. Na obu tych rynkach nie zanotowano zmiany cen w porównaniu do wcześniejszych notowań.
  • Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe S.A. w Białymstoku, Praska Giełda Spożywcza, odnotowała spadek ceny marchwi o 6,7%, osiągając stałą cenę 1,40 PLN za kilogram do 28 stycznia 2026 roku.
  • W Rzeszowie, na Podkarpackim Centrum Hurtowym AGROHURT S.A., cena marchwi ciętej w dniu 28 stycznia wynosiła od 1,60 PLN do 2,00 PLN za kilogram, bez zmian cenowych od poprzednich notowań.
  • Na Giełdzie Hurtowej Elizówka w Lublinie, cena marchwi wzrosła o 13,3%, osiągając zakres od 1,40 PLN do 2,00 PLN za kilogram w dniu 3 lutego 2026 roku.
  • Na rynku Hurtowym w Krakowie Rybitwy cena utrzymała się w przedziale 1,00 PLN - 1,30 PLN za kilogram, bez zmiany od 26 stycznia 2026 roku.
  • Wrocławski rynek Targpiast oferował marchew po cenach od 1,00 PLN do 1,50 PLN za kilogram, natomiast marchew importowana była w przedziale od 2,50 PLN do 3,50 PLN za kilogram, co wskazuje na brak zmian cenowych od ostatnich notowań z dnia 2 lutego 2026. Marchew młoda z nacią była sprzedawana w pęczkach, w cenie od 4,50 PLN do 5,00 PLN.
  • Kalisz, Giełda Kaliska, odnotowała spadek cen marchwi krajowej o 7,1%, z ceną w przedziale od 1,20 PLN do 1,40 PLN za kilogram na dzień 3 lutego 2026 roku.
  • Na rynku ukraińskim w Lwowie, Shuvar, ceny marchwi krajowej oscylowały od 0,75 PLN do 0,88 PLN za kilogram, bez zmian od ostatnich notowań z 2 lutego 2026 roku. Podobnie w Kijowie na rynku Stolichnyi, cena pozostawała na poziomie 1,13 PLN za kilogram.
  • W Niemczech, na rynku hurtowym w Berlinie, ceny marchwi belgijskiej klasy 1 były w przedziale od 3,82 PLN do 4,77 PLN za 12 kg, co w przeliczeniu daje od 0,32 PLN do 0,40 PLN za kilogram. Cena marchwi niemieckiej klasy 1 wynosiła od 3,10 PLN do 4,30 PLN za 12 kg, czyli od 0,26 PLN do 0,36 PLN za kilogram. Z kolei marchew hiszpańska była znacznie droższa, z ceną od 6,68 PLN do 7,64 PLN za kilogram.
  • Podobne ceny odnotowano w Monachium, gdzie marchew belgijska klasy 1 była sprzedawana po cenach od 3,58 PLN do 4,06 PLN za 12 kg (od 0,30 PLN do 0,34 PLN za kilogram). Marchew hiszpańska również znajdowała się w wyższym przedziale cenowym, od 6,68 PLN do 7,64 PLN za kilogram.
  • We Francji, na rynku hurtowym w Rungis w Paryżu, marchew Francja extra była oferowana w przedziale cenowym od 3,82 PLN do 5,25 PLN za 12 kg, co przekłada się na 0,32 PLN do 0,44 PLN za kilogram. Na rynku St-Charles Market, marchew hiszpańska avec fane kl1 była sprzedawana po cenach od 4,06 PLN do 5,25 PLN za opakowanie.
  • Podsumowując, ceny marchwi w Polsce pozostają stabilne na większości rynków, z drobnymi wahaniami zależnymi od lokalizacji. Na rynkach międzynarodowych, zwłaszcza w Niemczech i Francji, ceny różnią się nieco bardziej, co wynika z różnic w jakości i pochodzeniu produktów. Importowane marchwie, zwłaszcza z Hiszpanii, są wyraźnie droższe w porównaniu z lokalnymi odpowiednikami.
Więcej informacji na temat przedmiotu raportu dostępne jest w abonamencie fresh-market.pl.

Zobacz więcej: Raporty

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem