Białoruś, największy dostawca ziemniaków do Rosji, boryka się z wewnętrznymi brakami surowców.
2025-05-08 00:00
Źródło:
Freshplaza.com
W 2024 roku Białoruś stała się głównym dostawcą ziemniaków na rosyjski rynek, eksportując niemal 194 000 ton, zgodnie z informacjami portalu Sputnik.by. Na drugim miejscu znalazł się Egipt z 75 300 tonami, generując 47,9 miliona dolarów przychodu, natomiast trzecie miejsce zajęła Chiny z 46 700 tonami, po raz pierwszy wchodząc do czołówki.
Freshplaza.com
FreshPlaza jest jedną z najbardziej znanych na swiecie, globalną platformą medialną dla branży owoców i warzyw świeżych, dostarczającą swoim czytelnikom najnowsze informacje o rozwoju rynku i trendach. Zespół pisarzy i redaktorów pozyskuje wiadomości z całego świata, a codziennie wysyłany jest newsletter z dedykowanymi wydaniami dla Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Europy, Azji, Oceanii i Afryki.
FreshPlaza jest po swojej naturze interaktywnym konceptem, który opiera się na udziale swoich czytelników, gdzie czytelnicy są zachęcani do wykorzystania platformy do publikacji bezpłatnych informacji prasowych (500 słów lub mniej) i ogłoszeń o pracę.
Zobacz więcej: Z prasy
Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem



