Teraz oglądasz:
PL | EN | RU

Korzystaj z serwisu bez ograniczeń - porównuj szczegółowe ceny, czytaj pełne artykuły!

Wykup abonament

Są już polskie bakłażany

2020-06-26 08:00

W tym roku start sezonu krajowych bakłażanów (i nie tylko tych warzyw) był opóźniony. Ale w końcu wystartował. Pierwsze partie tych warzyw z krajowych upraw szklarniowych trafiły w tym tygodniu na rynek hurtowy. Na razie w minimalnych ilościach, ale jeśli pogoda będzie sprzyjać, to w ciągu kilkunastu dni sytuacja podażowa może się zasadniczo odmienić.

Do tej pory z pogodą było nie najlepiej. Najpierw zimny maj, potem obfite opady deszczu. Opady, których kontynuację synoptycy zapowiadają na kolejnych kilka dni. To może oznaczać, że w bieżącym sezonie również podażowy szczyt produkcji bakłażanów może się przesunąć w czasie. Ale to jeszcze nie przesądzone, bo natura potrafi nadrabiać takie opóźnienia.

Pierwsze partie bakłażanów z południowego Mazowsza miały ceny hurtowe na poziomie 5,50-6,00 zł/kg sprzedażowo. I to pułap typowy dla startującego sezonu tych warzyw. Teraz jest to 4,50-5,50 zł/kg, a więc zmiany cen idą również w kierunku typowym, czyli w dół. Jedyną różnicą w stosunku do sezonu „typowego” jest wspomniane na początku przesunięcie w czasie. To co mamy na rynku teraz, normalnie ma miejsce w pierwszym tygodniu czerwca.

Dodaj komentarz
Możliwość komentowania dostępna tylko dla użytkowników z wykupionym abonamentem
PODOBNE